پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

بهترین کود برای رشد سریع درخت گردو چیست؟

از درختان گردو باید به خوبی مراقبت شود تا آنها بتوانند محصولات باکیفیتی داشته باشند. به همین دلیل، کشاورزان از انواع کود به خصوص کود شیمیایی برای درختان گردو استفاده می‌کنند. اما در این باره ممکن است سوالاتی مانند بهترین کود برای درخت گردو کدام است؟ برای تقویت درخت گردو و میوه آن از چه کودی باید استفاده نمود؟ و غیره مطرح می‌شود. برای یافتن پاسخ این سوال، با این مقاله از مجموعه پالیز که مرکز فروش انواع نهال گردو است، همراه باشید.

بهترین کود برای رشد سریع درخت گردو

 بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو چیست؟

درخت گردو به کودها شیمیایی مختلفی نیاز دارد تا بتواند رشد کافی داشته باشد. اما برخی از کودها شیمیایی هستند که نیاز اصلی درخت گردو اند و نباید از آنها غافل شد. بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو ، شامل موارد زیر می‌باشد:

  • کود پتاسیمی
  • کود نیتروژنی
  • کود فسفر

کود پتاسیم برای درخت گردو

کودها پتاسیم برای درخت گردو، یکی از بهترین کودها شیمیایی هستند چراکه علاوه بر تقویت درخت گردو، باعث محافظت از درخت در برابر بیماری‌ها مختلف و خشکسالی نیز می‌شوند. برای اثر گذاری بیشتر این نوع کود، می‌توانید آن را با کودها شیمیایی دیگر که در ادامه معرفی می‌کنیم ترکیب کرده تا اثرگذاری آن را مشاهده کنید.

 کود نیتروژن برای درخت گردو

بسیاری از واکنش‌ها حیاتی که در درخت گردو رخ می‌دهد، بر اساس نیتروژن است و به همین دلیل درخت گردو به کودی نیاز دارد که دارای نیتروژن می باشد. کود نیتروژن برای درخت گردو، بهترین کود برای تقویت درخت گردو است چراکه آمینو اسید مورد نیاز درخت گردو را فراهم می‌آورد و درخت می‌تواند به خوبی ساختمان‌ها مختلف خود را تشکیل دهد.

بهترین کود حیوانی برای درخت گردو

 کود فسفر برای درخت گردو

درختان برای فتوسنتز نیاز به فسفر دارند و به همین علت کشاورزان باید از کود فسفر برای درخت گردو استفاده کنند. البته در خرید این نوع از کودها باید دقت کنید تا کود مناسب برای درختان گردو خود تهیه کند.

با توجه به اهمیتی که این سه ماده برای درخت گردو دارند، کودها ترکیبی نیز در بازار وجود دارند که شامل هر سه عنصر هستند. می‌توانید از این نوع کودها استفاده کنید چراکه هر سه عنصر به صورت متناسب در این کودها ترکیب شده است.

 بهترین کود حیوانی برای درخت گردو کدام است؟

کودها حیوانی به چهار دسته کود حیوانی اسبی، گاوی، گوسفندی و مرغی تقسیم می‌شوند. اما بهترین کود حیوانی برای درخت گردو کودی است که در آن کود مرغی و کود پوسیده گاوی و یا گوسفندی وجود داشته باشد. کود مرغی دارای خواص بیشتری برای درخت است اما توجه کنید این کود به تنهایی استفاده نشود و با کود‌ها نام برده شده ترکیب شود.

البته در استفاده از این نوع کود باید دقت کنید چراکه ممکن است باعث از بین رفتن درخت شود. برای استفاده از کود مرغی ترکیب شده با کود پوسیده که بهترین نوع کود حیوانی برای درخت گردو است، بهتر است آن را در فاصله یک متری از درخت گردو قرار دهید تا با گذشت زمان به درخت جذب شود و تاثیر خود را داشته باشد.

کود مایع برای درخت گردو چیست؟

کود مایع برای درخت گردو ضروری است چراکه می‌توان این کود را به خاک محل رشد درخت و یا تنه آن تزریق نمود. از طرفی این نوع از کودها جذب بالایی دارند و به وسیله آبیاری شسته نمی‌شوند و دارای انواع عناصر مورد نیاز درخت گردو نیز می‌باشند. این نوع از کودها باعث می‌شوند میوه‌ها درشت و مغزدار باشند که نکته ای مهم برای کشاورزان ب شمار می رود. بهترین کود مایع برای درخت گردو کودی است که دارای عناصر مورد نیاز درخت گردو مانند فسفر، نیتروژن و پتاسیم باشد و به راحتی بتوان از آنها استفاده نمود.

بهترین کود برای باردهی درخت گردو؟

برای یافتن بهترین کود برای درختان گردو خود، باید به نوع زمین کشاورزی خود و اندازه آن دقت کنید. برای این کار بهتر است نمونه‌ای از خاک زمین کشاورزی خود را برداشته و به آزمایشگاه‌ها خاک ببرید. این آزمایشگاه‌ها با توجه به عناصر خاک مشخص می‌کنند که زمین کشاورزی شما چه عناصری کم دارند. شما با استفاده از این داده‌ها می‌توانید بهترین کود برای باردهی درخت گردو خود را انتخاب کنید و متناسب با اندازه زمین کشاورزی خود، آن را تهیه کنید و برای درختانتان استفاده نمایید.

بهترین کود پاییزی برای درخت گردو

زمان مناسب برای کود دهی به درخت گردو

زمان کوددهی به درخت گردو بسیار اهمیت دارد چراکه اگر در زمان درست صورت نگیرد، ممکن است درخت دچار مشکل شود و از بین برود. این زمان باید به گونه‌ای باشد که درخت از خواب بیدار شده باشد و بتواند از مواد مغذی درون کود استفاده نماید تا دچار مشکل نشود. بنا بر صحبت‌ها گفته شده بهترین زمان برای کود دادن به درخت گردو بهار است.

البته در نظر داشته باشید در فصل‌ها دیگر مانند پاییز نیز درخت گردو به کود نیاز دارد چراکه درخت باید قوی باشد تا بتواند با سرما زمستان مقابله کند. از طرفی وقتی به درخت کود داده می‌شود درخت به اندازه کافی انرژی دارد تا از آن برای خواب زمستانی خود استفاده کند و از ذخایر دیگر استفاده ننماید که این موضوع باعث افزایش محصول درخت گردو می‌گردد. کودی که در این فصل برای درخت گردو استفاده می‌کنید باید اندازه و عناصر مشخصی داشته باشد. بهترین کود پاییزی برای درخت گردو کودها حیوانی، شیمیایی و کودها زیستی هستند که هر کدام باید به مقدار مشخصی مصرف شوند.

کلام آخر

درختان گردو برای رشد و محصول دهی، نیاز به کودها مختلفی مانند کود شیمیایی و کود حیوانی دارند. کودها شیمیایی استفاده شده برای درخت گردو باید حاوی پتاسیم، سدیم و فسفر باشند. کودها حیوانی نیز در 4 دسته بندی قرار دارند که بهترین کود دامی برای درخت گردو کود دامی مرغی همراه با کودها تجزیه شده گاوی و گوسفندی می‌باشد. بهترین زمان برای کوددهی فصل بهار است اما در پاییز نیز بهتر است به درخت گردو کود داده شود. اگر در این میان نیاز به مشاوره و کمک بیشتر داشتید، می‌توانید از مجموعه نهالستان گردو پالیز کمک بگیرید.

این مجموعه بیش از 50 سال است که در زمینه گردو فعالیت دارد و با افراد خبره در این زمینه، همکاری می نماید. دریافت خدماتی همچون خرید انواع نهال گردو مورد تایید جهاد کشاورزی به صورت مستقیم و غیر مستقیم، خدمات مرتبط با احداث و پشتیبانی باغ گردو از قبیل آبیاری، هرس، کوددهی، کاشت، داشت، برداشت محصول، آزمایش و اصلاح خاک و …، از مجموعه پالیز ممکن بوده و مخاطبان می توانند با حصول تماس از طریق راه های ارتباطی مذکور در سایت، با مشاوران و متخصصان پالیز، نسبت به دریافت خدمات و رفع مشکلات مربوطه اقدام نمایند.

تماس با پالیز گردو