پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

خرید نهال گردو✔️【لیست قیمت نهال گردو】

محصولات پالیز گردو


نهال گردو را میتوانید در سرتاسر کشور بکارید و به سوددهی میلیونی برسید!

خرید نهال گردو و احداث باغ گردو یکی از بهترین راه ها برای درآمدزایی شما باغداران عزیز است. نهال گردو زود به بار می‌نشیند. و در کمتر از 3 تا 4 سال پس از کاشت به سن بلوغ رسیده و محصول دهی حداکثری را آغاز می‌کند. این عامل بازگشت سرمایه‌های راه اندازی باغ گردو را سرعت می‌بخشد. از طرفی عمر اقتصادی درختان گردو به طور متوسط بین 50 تا 200 سال است. یعنی با یکبار خرید نهال گردو؛ تا سالهای سال نیازی به خرید نهال گردو ی دیگری ندارید.

میوه ی نهال گردو نیز بسیار پرطرفدار است. مردم از گردو به عنوان آجیل در عیدها و مراسمات خود بهره می‌برند. و یا در فرایند پخت برخی از غذاها و کیک و شیرینی و حتی دسر و سالاد از گردو استفاده می‌شود. با توجه به قیمت میوه گردو؛ فروش آن سوددهی بسیار عالی برای باغداران محترم دارد. این تنها بخشی از درآمدزایی شما از درختان گردو است.

درخت گردو از جمله درختانی است که تمامی قسمت های آن مورد استفاده قرار میگیرد. از پوسته ی چوبی و سبز میوه گرفته تا برگ ها و حتی چوب تنه ی درختان نیز قابل تبدیل به درآمد است. یکی از نقاط قوت ویژه ی کاشت نهال گردو؛ قدرت رشد بسیار عالی درختان؛ سازگاری پذیری با اکثر ارتفاع‌ها از سطح دریا و همچنین مقاومت سرمایی و گرمایی و مقاومت بسیار عالی در برابر اکثر بیماری‌ها و آفات است. که این مورد کاشت آن را در تمامی مناطق کشورمان آسان نموده و هزینه های نگهداری آن را نسبت به سایر ارقام میوه کاهش میدهد. به طور کلی خرید نهال گردو، بهترین انتخاب برای باغ شما به شمار می‌رود.

انواع نهال گردو

نهالستان پالیزگردو به عنوان یکی از نهالستان های مرجع در کشورمان ارقام گردوی زیر را ارائه می‌دهد این نهالستان انواع نهال گردو را تولید و عرضه می‌کند، برای دستیابی به قیمت نهال گردو با تماس با کارشناسان پالیز گردو از آخری قیمت نهال گردو آگاه شوید و خرید نهال گردو را انجام دهید، لازم به ذکر است که نهالستان پالیز گردو زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و تمام نهال‌های خود را با ارائه ضمانت‌نامه کتبی عرضه می‌کند. در ادامه به معرفی برخی از انواع نهال گردو خواهیم پرداخت

نهال گردو کانادایی پالیز

یکی از انواع نهال گردو، نهال گردو پالیز کانادایی است، نهال گردو پالیز کانادایی با نام دیگر نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نیز شناخته می شود. امروزه این رقم یکی از بهترین ارقام گردو در کشورمان شناخته می‌شود. و اکثر باغداران علاقه مند به خرید نهال گردو پالیز کانادایی و کاشت آن در باغ های خودشان هستند. این رقم که برای اولین بار در کشور کانادا کاشته شد. یکی از متحمل ترین ارقام در برابر خشکی؛ سرما و بیماری ها و آفات است.

نهال گردو پالیزکانادایی در اکثر ارتفاع ها از سطح دریا رشد می‌کند. اما برای رسیدن به حداکثر باردهی درختان بهتر است آنها را در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بکارید. قدرت رشد عالی این رقم محصول دهی سالیانه تا 16 تن در هکتار را برای شما به ارمغان میاورد. جالب است بدانید محصول دهی این رقم 2 برابر سایر ارقام گردو است. بنابراین خرید درخت گردو ژنوتیپ کانادایی محصول دهی بسیار عالی و در نتیجه سودآوری بسیار بالا از باغ گردو را به همراه دارد. برای اطلاع از قیمت نهال گردو با کارشناسان پالیز گردو تماس بگیرید، فروش نهال گردو در این نهالستان هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری انجام می‌شود.

نهال گردو چندلر

از انواع نهال گردو می‌توان به نهال گردو چندلر اشاره کرد که خاهان زیادی دارد. خواستگاه ابتدایی نهال گردو چندلر کشور آمریکا است. این رقم به بزرگداشت جناب آقای دبلیو. اچ چندلر از اساتید علوم گیاه شناسی در دانشگاه کالیفرنیا به این نام؛ نامیده شده است. این رقم امروزه در سطح گسترده در کشورمان کشت میشود. عمر مفید این رقم بیش از 100 سال است. درصد چربی مغز میوه بسیار بالاست از این رو برای استفاده در غذا بسیار مناسب است. ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1500 متر از سطح دریا است. باردهی حداکثری سالیانه این رقم بین 6 تا 7 تن در هکتار است. این رقم قادر است در سال اول باردهی را آغاز نموده و در سال پنجم به باردهی حداکثری برسد. امروزه اکثر باغداران مایل به خرید نهال گردو چندلر برای کاشت در باغ هستند.

نهال گردو فرنور

از انواع نهال گردو به صورت پیوندی، نهال گردو فرنور پیوندی را می‌توان معرفی نمود. نهال گردو فرنور پیوندی یک رقم پیوندی و اصلاح شده است که برای اولین بار در کشور فرانسه کاشته شد. کیفیت نهال و سازگاری پذیری نهال به قدری عالی بود که امروزه در اکثر کشورها از جمله ایران نیز کاشته می‌شود. این رقم پس از رسیدن به سن بلوغ در 3 سالگی قادر است تا 8 تن به ازای هر هکتار محصول تولید نماید. درصد چربی میوه متوسط و عمر اقتصادی آن تا 100 سال است. مغز میوه به رنگ روشن و تقریبا گرد است. همچنین بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این رقم بین 0 تا 3000 متر است. خرید نهال گردو فرنور پیوندی؛ سودآوری و بهره وری بهینه از باغ را برای شما به ارمغان می‌آورد.

نهال گردو اسرائیلی

یکی دیگر از انواع نهال گردو که در ایران قابلیت کاشت دارندنهال گردو اسرائیلی است، نهال گردو اسرائیلی همانطور که از نام آن پیداست برای اولین بار در کشور اسرائیل کاشته شد. این رقم که در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر از سطح دریا محصول دهی بهینه دارد. قادر است تا 80 سال به محصول دهی حدکثری ادامه دهد. درخت گردو اسرائیلی تحمل خشکی و سرمای بسیار عالی دارند. و محصول دهی حداکثری سالیانه آنها در حدود 8 تن در هکتار است. مغز میوه ی آن سفید شیری و بسیار باکیفیت است. به طور کلی خرید نهال گردو اسرائیلی یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می‌آید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

انواع نهال گردو که در ایران می‌توان کاشت کرد زیاد هستند از جمله نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو ژنوتیپ برتر از ارقام ویژه در نهالستان پالیزگردو است. با اصلاحات انجام شده روی این رقم، آن را به یکی از بهترین ارقام گردو برای کاشت در تمامی شهرهای کشور تبدیل نموده است. نهال گردو ژنوتیپ برتر قادر است تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو یعنی تا 200 سال عمر کند. این رقم را میتوانید در تمامی ارتفاع ها از سطح دریا بکارید. بهترین ارتفاع برای کاشت آن بین 0 تا 3000 متر است. محصول دهی این درخت از 5 سالگی و پس از آن سالیانه تا 8 تن در هکتار است. مقاومت بی نظیر این رقم در برابر آفات و بیماری ها و همچنین سرما و گرما و خشکی، خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر را به یکی از بهترین انتخاب ها در سرتاسر کشور تبدیل نموده است. لازم به ذکر است که برای اطلاع از آخرین قیمت نهال گردو به صورت مستقیم با مشاوران پالیز گردو می‌توانید تماس حاصل فرمایید.

نهال گردو خوشه ای فرانسه

نهال گردو خوشه ای فرانسه یکی از بهترین ارقام گردو تولید شده در کشور فرانسه است. این رقم پاکوتاه است و ارتفاع آن حداکثر به 6 تن در هکتار میرسد. تحمل خشکی و سرمای این رقم مناسب است. و قادر است با اکثر نقاط در کشورمان سازگاری مطلوب داشته باشد. محصول دهی این رقم در بهترین شرایط به 7 تن در هکتار میرسد. و این محصول دهی حداکثری تا 100 سال ادامه خواهد یافت. ارتفاع مطلوب از سطح دریای آن بین 500 تا 1500 متر است. خرید نهال گردو خوشه ای فرانسه یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در باغ شما محسوب میشود.

نهال گردو توسرخ

نهال گردو توسرخ با مغز خاص و منحصر به فردی که دارد؛ یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در باغ های مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری در کشورمان است. تمایز اصلی میوه های این رقم با سایر ارقام گردو در رنگ مغز آن است. مغز این رقم به رنگ قرمز است و دلیل اصلی نامگذاری آن نیز همین است. خواستگاه این رقم کشور آمریکا و ایالت کالیفرنیا است. این رقم عمر اقتصادی بسیار بالا در حدود 100 سال دارد. میوه های آن چربی نسبتا زیادی داشته و اندازه آنها درشت است. از طرفی برای کاشت این رقم، در ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 1200 متر بهترین رشد را خواهد داشت. درخت گردو توسرخ قادر است از سال دوم محصول دهی را آغاز کند و حداکثر محصول دهی آن در سن بلوغ به 5 تن در هکتار میرسد. بنابراین خرید نهال گردو توسرخ در مناطق بسیار گرمسیری کشورمان توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که برای اطلاع از قیمت نهال گردو می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل بفرمایید و از آخرین قیمت نهال گردو اطلاع پیدا کنید.

نهال گردو خوشه ای تویسرکان

نهال گردو خوشه ای تویسرکان محصول کشور ایران است. این رقم برای اولین بار در شهر تویسرکان در استان همدان کشت شد. درخت گردو خوشه ای تویسرکان قادر است تا 50 سال محصول دهی حداکثری برای باغداران محترم به همراه داشته باشد. پس از رسیدن به سن بلوغ در سن 5 تا 7 سالگی؛ هر هکتار باغ گردو خوشه ای تویسرکان تا 6 تن محصول دهی برای باغداران محترم به همراه خواهد داشت. البته محصول دهی حداکثری درختان به شرایط نگهداری آن ها وابسته است. یکی از مهم ترین فاکتورها در نگهداری درختان گردو؛ رعایت ارتفاع از سطح دریای درختان است. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو خوشه ای تویسرکان؛ بین 0 تا 3000 متر است. برای خرید نهال گردو خوشه ای تویسرکان با ما تماس بگیرید.

نهال گردو یالووا

نهال گردو یالووا یک رقم با باردهی بسیار بالا است. خواستگاه نهال گردو یالووا؛ کشور ترکیه است. این رقم که عمر بسیار بالا در حدود 150 سال دارد. یکی از ارقام مناسب برای کاشت در اکثر نقاط کشورمان است. نهال گردو یالووا را در ارتفاع 100 تا 3000 متر از سطح دریا بکارید. تا بیشترین محصول دهی را برای شما به همراه داشته باشد. حداکثر محصول دهی درخت گردو یالووا پس از رسیدن به سن بلوغ 6 تن به ازای هر هکتار است. مقاومت این رقم در برابر آفات و بیماری ها بسیار عالی است. برای خرید نهال گردو یالووا با ما تماس بگیرید.

نهال گردو فرانکت

نهال گردو فرانکت یکی از سازگارترین نهال ها با تمامی ارقام گردو است. از این رو میتوان آن را به عنوان رقم گرده زا برای اکثر ارقام گردو استفاده نمود. این رقم که محصول کشور فرانسه است قادر است تا 6 تن باردهی در هکتار به همراه داشته باشد. این باردهی تا 100 سال ادامه یافته و در طول این مدت میوه های باکیفیت و با چربی بالا با وزن 11.5 گرم برای باغدار محترم به همراه خواهد داشت. اگر قصد خرید نهال گردو فرانکت را دارید، از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی یک رقم آمریکایی است که بهتر است آن را در نواحی با زمستان های بسیار سرد و طولانی نکارید. چربی مغز میوه ی این رقم متوسط است و تحمل متوسطی در برابر خشکی از خود نشان میدهد. البته عمر اقتصادی بسیار عالی دارد. با خرید نهال گردو هارتلی تا 100 سال از محصول دهی بسیار عالی 7 تن در هکتار آن بهره مند شوید. ارتفاع مطلوب برای کاشت نهال گردو هارتلی بین 1200 تا 2000 متر میباشد. به طور کلی خرید نهال گردو هارتلی یک انتخاب عالی برای نواحی معتدل و مرطوب به شمار میرود.

قیمت نهال گردو در پاییز 1402

قیمت نهال گردو براساس فاکتورهای متعددی تعیین میشود. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت نهال گردو؛ پایه ی نهال است. همانطور که میدانید نهال ها دارای دو پایه اصلی پیوندی و بذری هستند. که در نوع پیوندی علاوه بر افزایش محصول دهی؛ درختان گردو عملکرد بهتری از خود نشان داده و قادرند تا سالهای بیشتری به محصول دهی خود ادامه دهند. لازم است بدانید که به طور کلی به علت نوع پرورش پایه های پیوندی و بذری، قیمت نهال گردو با پایه پیوندی بیشتر است.

نکته دوم که در قیمت گذاری تاثیر مستقیم دارد؛ سن نهال است. نهال هایی که در سن 1 الی 2 سالگی قرار دارند؛ پس از کاشت بهترین تطبیق پذیری را با خاک باغ شما داشته و قادر به رشد بسیار عالی هستند. پس از این سن، درخت وارد دوره ی بلوغ شده و دیگر کمتر برای کاشت مناسب است. از این رو نهال گردویی که بیش از 3 سال دارند؛ قیمت نهال گردو کمتر بوده و قابلیت سازگاری پذیری آنها با محیط جدید کمتر است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سال 1402 با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید این نهالستان فروش نهال گردو را زیر نظر جهاد کشاورزی انجام می‌دهد و شما با خیال راحت می‌توانید خرید نهال گردو را انجام دهید. در زیر لیست قیمت نهال را در یه برگه آورده شده است، می‌توانید تمام ارقام نهال گردو رو در عکس زیر به صورت کامل مشاهده کنید.

لیست قیمت نهال گردو

قیمت نهال سه ساله گردو

 

سرمایه اولیه برای یک کشاورز گاهی تمامی دارایی و پس‌انداز او است، پس به دنبال خرید نهال گردو تضمین شده است که از رشد و باروری آنها اطمینان داشته و مطمئن شود در سال اول تلفات آن کمتر از ۲ درصد خواهد بود، کشاورزان عزیز باید با قیمت نهال گردو ژنوتیپ، پیوندی و بذری آشنایی داشته باشند؛  قیمت نهال سه ساله گردو که به صورت اختصاصی توسط نهالستان‌های معتبری بر پایه ژنوتیپ و پیوندی تکثیر می‌شود گرانتر بوده ولی عملکرد بهتری در طول سال نیز دارند.

به طور کل قیمت نهال سه ساله گردو با کیفیت طبق مصوبه وزارت جهاد کشاورزی از رنج قیمت ۸۰/۰۰۰  تومان الی ۲۲۰/۰۰۰ هزار تومان است؛ تنها نهال گران قیمت گردو، درخت گردو تو سرخ آمریکایی است که نرخ آن ۴۰۰/۰۰۰ تومان است؛ برای خرید نهال سه ساله گردو به صورت اینترنتی و استعلام قیمت نهال گردو به سایت تخصصی پالیز گردو مراجعه کنید.

خرید نهال گردو از جهاد کشاورزی

اگر خرید نهال گردو از جهاد کشاورزی با ارائه ضمانت نامه اصالت و لیبل جهاد کشاورزی صورت بپدیرد، باغدار از اصالت نهال خیالش راحت خواهد شد، نهالستان پالیز گردو سعید قاسمی با زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و فروش نهال گردو را با ضمانت کالا عرضه می‌کند، این نهالستان با بکار گیری نیروی مجرب و حرفه‌ای توانسته سالیانه بالای ۴۰۰ هزار اصله نهال تولید کرده و در تولید و عرضه نهال پیشگام باشد. برای اطلاع از قیمت نهال گردو با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و از آخرین قیمت نهال گردو اطلاع پیدا کنید.

راهنمایی خرید انواع نهال گردو

در دنیای دیجیتال تمامی محصولات و خدمات مورد نیاز خود را می‌توانید از طریق اینترنت دریافت نمایید. خرید اینترنتی مزایای فراوانی دارد. اول اینکه فاصله‌ی جغرافیایی را بین خریدار و فروشنده از بین می‌برد. از طرف دیگر قابلیت تصمیم گیری و انتخاب آسان تر را برای مصرف کننده فراهم می‌نماید. با خرید اینترنتی نهال گردو دیگر نیازی به مراجعه مستقیم به فروشگاه نداشته و در هزینه‌های مالی حمل و نقل صرفه جویی خواهد شد.

امروزه امکان خرید انواع نهال گردو همانند اکثر محصولات دیگر فراهم گردیده است. شما باغداران محترم می‌توانید کلیه ارقام نهال گردو را در سایت پالیزگردو مشاهده نموده و رقم گردوی مورد نیازتان را بیابید. سپس با استفاده از شبکه های اجتماعی مثل واتساپ با ما ارتباط برقرار نموده و سفارش خود را ثبت کنید (امکان ارتباط تلفنی برای شما باغداران محترم نیز وجود دارد)، فروش نهال گردو در نهالستان پالیز گردو به صورت تضمینی و با ارائه ضمانت‌نامه صورت می‌گیرد

مشاوران پالیز گردو نیز در حوزه انتخاب نهال گردو با توجه به منطقه و شهر شما به صورت رایگان با شما مشاوره خواهند نمود تا بهترین نهال گردو را انتخاب کنید این نهالستان فروش نهال گردو را در هر زمان انجام می‌دهند و شما می‌توانید قبل از فصل کاشت پیش خرید نهال گردو را انجام دهید. پس از ثبت درخواست شما در زمان تعیین شده کلیه نهال ها به صورت سالم و پس از هرس و ضدعفونی برچسب گذاری شده و برای ارسال آماده می‌شوند. سپس با توجه به حجم سفارشات و تمایل شما باغدار محترم و مسافت، با استفاده از اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل اختصاصی برای شما ارسال می‌شود.

راهنمای خرید نهال گردو

پالیز گردو مرکز فروش نهال گردو

نهالستان پالیزگردو به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی امروز با افتخار بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشور شناخته می‌شود. این نهال فروشی گردو، بیش از نیم قرن است که به تولید و پرورش و فروش نهال گردو تضمینی به صورت تخصصی می‌پردازد. نهال های تولید شده در این نهالستان همگی دارای شناسنامه مخصوص می‌باشند و به همراه آنها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه می‌شود تا در صورت بروز هرگونه بیماری و آفات و شکستگی در طول مسیر، سفارش شما قابل پیگیری باشد. فروش نهال گردو باید زیر نظر جهاد کشاورزی صورت پذیرد مراکزی که اقدام به فروش نهال گردو بدون مجوز هستند قابل اطمینان نبوده و امکان دارد که نهال‌های بدون اصالت تحویل مشتریان دهند.

علاوه بر فروش نهال گردو از سایر فعالیت های رسمی پالیزگردو؛ ارائه مشاوره رایگان در حوزه کلیه فعالیت های مرتبط با احداث باغ گردو؛ راه اندازی باغ گردوی شما به صورت حضوری؛ مشاوره در حوزه بیماری شناسی و آفت زدایی با استفاده از متخصصین گیاه شناسی در پالیزگردو است. جهت خرید نهال گردو لیبل دار، نهال گردو شناسنامه دار؛ کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سال 1402 با ما تماس بگیرید.

بهترین ارقام نهال گردو

نهال‌های گردو اصلاح شده تولید شده در نهالستان پالیز گردو زیر نظر جهاد کشاورزی تولید و عرضه می‌شود، در ادامه مقاله به برخی از بهترین ارقام نهال گردو تولید شده در این شرکت را معرفی و توضیح مختصری را خواهید داد با ما همراه باشید.

درخت گردو ژنوتیپ پالیز کانادایی

زمانیکه صحبت از نهال گردوی تجاری اقتصادی به میان میاید. نام درخت گردو ژنوتیپ پالیزکانادایی در صدر لیست قرار دارد. علت اصلی قرارگیری این رقم در لیست بهترین ارقام تجاری اقتصادی نهال گردو، محصول دهی بی نظیر آن است. این رقم تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو محصول دهی دارد. در صورت فراهم سازی شرایط مساعد رشد قادر است تا 16 تن محصول باکیفیت و سالم و تا 100 سال برای باغدار به ارمغان بیاورد. قیمت نهال گردو در نهالستان پالیز گردو بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بوده (قیمت سال ۱۴۰۲)، برای دریافت لیست قیمت نهال گردو ، تماس با پالیز گردو می‌توانید آخرین قیمت نهال گردو را دریافت کنید.

نهال گردو چندلر پیوندی

به طور کلی ارقام پیوندی؛ با اصلاحات و تغییرات به وجود آمده روی آنها، ویژگی های مثبت شان تقویت شده و ویژگی های منفی که دارند؛ از بین رفته و یا تعدیل میشوند. نهال گردو چندلر پیوندی نیز یکی از همین ارقام اقتصادی به حساب میاید. که با سازگاری پذیری بسیار عالی در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا، بهترین و با کیفیت ترین میوه ها را برای شما به ارمغان میاورد. جالب است بدانید این رقم امروزه قادر است تا بیش از 100 سال محصول دهی داشته باشد.

نهال گردو پیوندی فرنور

نهال گردو فرنور پیوندی؛ یکی از ارقام معروف اقتصادی است. این رقم نیز به وسیله متخصصین حرفه ای باغداری و گیاه شناسی اصلاح شده و امروزه قادر است تا 8 تن باردهی در هکتار داشته باشد. عمر اقتصادی این ارقام اکثرا بیش از 100 سال است. از این رو به عنوان بهترین ارقام تجاری اقتصادی در کشور شناخته میشوند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر؛ یک رقم اقتصادی است. به علت اصلاحاتی که روی این رقم انجام شده است. ویژگی های مثبت آن افزایش چشمگیری یافته است. به طور مثال عمر اقتصادی این رقم در حدود 2 برابر سایر ارقام و تا 200 سال است. این مورد هزینه های ناشی از راه اندازی باغ را به حداقل رسانده و با یکبار خرید نهال گردو؛ دیگر نیازی به خرید نهال گردو تا 200 سال وجود ندارد. اگر قصد خرید نهال گردو ژنوتیپ را دارد با تماس با مشاوران از قیمت نهال گردو اطلاع پیدا کنید.

مشخصات انواع درخت گردو سازگاری با اقلیم ایران

همانطور که می‌دانید 4 اقلیم اصلی در کشور ایران وجود دارد. 1- آب و هوای سرد کوهستانی 2- آب و هوای معتدل و مرطوب 3- آب و هوای گرم و خشک 4- آب هوای گرم مرطوب. در ادامه به بررسی اجمالی هر کدام از این اقلیم‌ها خواهیم پرداخت و سپس به انواع درخت گردو که در این مناطق می‌توان کاشت کرد اشاره خواهیم کرد. لازم به ذکر است که برای خرید نهال گردو از مراکز معتبر مانند پالیز گردو انجام دهید، فروش نهال گردو در این مجموعه زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و نهال‌ها با ارائه ضمانت کالا به باغداران عرضه می‌شود.

آب و هوای سرد کوهستانی

این مناطق در فصل تابستان دارای دمای هوای میانگین 10 درجه سانتیگراد و در فصل زمستان کمتر از 3 درجه سانتی گراد دارند. زمستان های این مناطق بسیار سرد و پر برف و طولانی و اغلب زمین پوشیده از برف است. در فصل تابستان اما بارش کمتر و به صورت باران است. اختلاف دمای شب و روز در مناطق با آب وهوای سرد و کوهستانی بسیار زیاد است. در مواردی در شب ها بادهای سرد و شدید دیده میشود. (مناطق کوهستانی غربی: شهرهای تبریز؛ سنندج, ارومیه؛ همدان)

آب و هوای معتدل و مرطوب

آب وهوای این مناطق نسبتا بهتر است. رطوبت و بارندگی در آن زیاد است و تابستان های گرم تری دارد. در فصل تابستان بارندگی های پراکنده و به صورت رگبار دارد. همچنین اختلاف دما در شب و روز آن کمتر است. دمای هوای آن در تابستان ها بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد (در روز) و بین 20 تا 23 درجه سانتیگراد (در شب) است. در فصل زمستان دمای هوا به زیر صفر نمیرسد. کلیه ارقام گردوی معرفی شده؛ قادرند در این مناطق به خوبی رشد کنند. (نواحی سواحل جنوبی دریای خزر: شهر های رشت؛ بندر انزلی؛ بابلسر؛ گرگان)

آب و هوای گرم و خشک

این مناطق تابستان های بسیار گرمی با آفتاب شدید دارند. همچنین به علت وزش باد؛ هوا خشک میشود. اما زمستان ها در آنها بسیار سرد است. هوای این مناطق اکثرا صاف و بدون ابر است. رطوبت هوا کمتر است و به همان نسبت بارندگی کمی دارند. در نتیجه منابع آبی کمتری در این مناطق دیده میشود. در ظهرهای تابستان به علت حرکت لایه های جوی برخی اوقات با طوفان های شنی و مه و گرد و غبار مواجه اند. دمای هوا در این طول روز تا 70 درجه سانتیگراد میرسد. اما در شب ها تا 15 درجه سرد خواهد شد. (نواحی فلات مرکزی و نواحی بیابانی در نواحی شرقی و جنوب شرقی و نیمه بیابانی دامنه کوهپایه های ارتفاعات شمالی؛ غربی و جنوبی)

آب و هوای گرم و مرطوب

نواحی جنوبی رشته کوه زاگرس؛ تابستان های بسیار گرم و مرطوبی دارند. حداکثر دمای این مناطق در فصل تابستان بین 35 تا 40 درجه سانتیگراد با رطوبت بیش از 70 درصد است. در تمامی فصل ها رطوبت بالایی دارد. اما اختلاف درجه هوا در شب و روز آن کم است. (نواحی سواحل جنوبی مثل شهرهای بندرعباس؛ آبادان؛ جاسک، اهواز)

نهال گردو برای مناطق سردسیری (درخت گردو سردسیری)

براساس تحقیقات تیم پالیزگردو؛ در صورت بروز سرمازدگی در یک منطقه، کلیه محصولات باغ ها سوخته و محصول دهی آن ها تا 60 درصد کاهش می‌یابد. متاسفانه اثرات سرمازدگی درختان نتنها در همان سال؛ بلکه تا 1 الی 2 سال بعد نیز آشکار است. نهال گردوی سردسیری؛ باید توانایی مقابله با سرمای شدید زمستان ها را داشته و در اثر سرمای شدید آن نسوزند؛ نهال گردو سردسیری دیرگل اند؛ تا در صورت بروز سرمای ناگهانی بهاره و یا زمستان های طولانی؛ به جوانه های گل که پیش نیاز برای تولید میوه هستند؛ آسیبی نرسد. اکثراً نهال گردو  مناطق سردسیری قادر به تحمل بازه‌ی دمایی 20- تا 30- درجه سانتیگراد را دارند. بهترین نهال گردو سردسیری ارقام زیر هستند:

 • درخت گردو پالیزکانادایی: ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 3000 متر
 • درخت گردو چندلر: ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 1500 متر
 • درخت گردو فرنور پیوندی: ارتفاع از سطح دریا بین 1500 تا 3000 متر
 • درخت گردو اسرائیلی: ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 2000 متر
 • درخت گردو ژنوتیپ برتر: ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 3000 متر

نکته: البته هنگام فروش نهال گردو سردسیری به ارتفاع از سطح دریای هریک توجه فرمایید. و فقط ارقام متناسب با ارتفاع منطقه ی باغ خود را بخرید. لازم به ذکر است که درخت گردو برای مناطق سردسیری بر اساس ارتفاع منطقه انتخاب و کاشت شود بهتر می‌تواند نتیجه دهد

فروش نهال گردو گرمسیری و نیمه گرمسیر (قیمت نهال گردو گرمسیری)

فروش نهال گردو در خیلی از مراکز انجام می‌گیرد ولی باید فروش نهال گردو در مراکزی که زیر نظر جهاد کشاورزی هستند انجام گرفته و با تائید جهاد کشاورزی فروش نهال گردو انجام شود. درخت گردو گرمسیری قادر است در برابر گرماهای شدید در فصل تابستان مقاومت کرده و نسوزند. همانطور که می‌دانید گرمای شدید همانند سرمای شدید میتواند به درختان آسیب وارد کند. گرمای شدید باعث خشکیدگی درختان و ایجاد شانکرهایی روی تنه آنها خواهد شد. همچنین محصولات درخت پیش از رسیدن به طور کامل سیاه شده و اصطلاحا می‌سوزند. از این رو توصیه میشود فقط از ارقام زیر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری استفاده نمایید. بازه ی دمایی قابل تحمل این دسته از ارقام بین 10- تا 40 درجه سانتیگراد است. بهترین نهال گردو مناسب مناطق گرمسیر شامل موارد زیر است:

 • نهال گردو پکان آمریکایی
 • نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری
 • نهال گردو توسرخ
 • نهال گردو شیلی

لازم به ذکر است که برای خرید نهال گردو گرمیسری  با تماس با مشاوران پالیز گردو می‌توانید از قیمت نهال گردو گرمسیری اطلاع پیدا کرده و به صورت مستقیم و بدون واسطه خرید نهال گردو را انجام دهید، در نهالستان گردو سعید قاسمی فروش نهال گردو گرمسیری زیر نظر جهاد کشاورزی صورت گرفته و تمام نهال‌ها با ارائه ضمانت اسالت کالا به مشتریان تحویل داده می‌شود.

انواع درخت گردو زودبازده و دیرگل کدامند؟

از مزایای اصلی نهال های گردو زودبازده و دیرگل همانطور که از نام آن ها پیداست؛ به سرعت در باردهی درختان که روند کسب درآمد را سرعت میبخشد میتوان اشاره نمود. کاشت درختان دیرگل به علت گلدهی دیرتر نسبت به سایر ارقام گردو؛ در اثر سرما در مناطقی با زمستان های بسیار سرد و طولانی و یا در مناطقی که احتمال سرمازدگی بهاره و یا پاییزه وجود دارند؛ بهتر است. از بهترین درختان گردو زودبازده و دیرگل میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 • درخت گردو ژنوتیپ پالیزکانادایی
 • درخت گردو چندلر پیوندی
 • درخت گردو پیوندی فرنور
 • درخت گردو یالووا
 • درخت گردو اسرائیلی پاکوتاه
 • درخت گردو خوشه ای فرانسه

فروش نهال گردو زودبازده

فروش نهال گردو زودبازده در نهالستان پالیز گردو صورت می‌گیرد، برای خرید نهال گردو زودبازده با مشاوران پالیز گردو تماس بگیرید و به صورت مستقیم و بدون واسطه نهال گردو زودبازده را خریداری کنید، با خرید نهال گردو به صورت مستقیم از خود تولید کننده شما علاوه بر این که نهال ارزان خرید خواهید کرد، نهال‌های با کیفیت عالی را دریافت می‌کنید. لازم به ذکر است که فروش نهال گردو در نهالستان پالیز گردو به صورت عمده و خریده صورت می‌پذیرد برای دریافت آخرین قیمت نهال گردو با ما تماس بگیرید

بهترین نهال گردو زودبازده

شاید برای خیلی از باغداران این سوال ایجاد شود که بهترین نهال گردو زودبازده کدام نهال می‌تواند باشد، برای سوال به این سوال یکی از بهترین نهال گردو که در این سال‌های اخیر از نظر خریداران و نهالکاران بیان شده است را توضیح خواهیم داد.

نهال گردو کانادایی پالیز: این نهال گردو در سال اول شروع به باردهی می‌کند و یک نهال گردو زودبازده به حساب می‌آید، از ویژگی‌های این نهال می‌توان گفت که ارتفاع آن تا حداکثر ۶ متر رشد می‌کند (به راحتی می‌توان برداشت کرد)، دیر گل است به طوری که از اوایل برج دوم شروع به گلدهی می‌کند (سرمایه بهاره روش تاثیر ندارد)، دوبار گل است (در صورتی که برج دو سرمای بهاره بزند،‌ دوباره گلدهی می‌کند)، پربار است به طوری که در هر هکتار بالای ۱۰ تن باردهی دارد، گرده افشان نیز نیاز ندارد.

با این تفاصر می‌توان گفت که گردو وکانادایی پالیز بهترین نهال گردو زودبازده می‌تواند باشد، و در سال‌های اخیر به خاطر تقاضای بالای این رقم می‌توان این ادعا را ثابت کرد.

درختان گردو در چه شرایطی بهتر رشد می کند؟

شاید برای خیلی از باغداران این سوال پیش بیاید که درختان گردو در چه شرایط بهتر رشد می کند، باید گفت که عوامل متعددی در رشد نهال گردو تاثیرگذار است. در این بین 6 اصل مهم در مدیریت کاشت و پرورش نهال گردو وجود دارد که در ادامه به شرح هریک خواهیم پرداخت:

ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو

اکثر بهترین نهال های گردو قادرند در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد نموده و بهترین عملکرد را از خود ارائه دهند. خوشبختانه اکثر نقاط کشورمان در این بازه ی ارتفاعی قرار دارند، در بین انواع نهال‌های گردو، نهال گردو کانادایی و نهال ژنوتیپ پالیز تا ارتفاع ۳۰۰۰ هزار متر کاشت می‌شوند، نهال گردو چندلر ارتفاع از سطح دریا که مورد نیاز دارد بین ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر است، گردو فرنور در ارتفاع از سطح دریای ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر کاشت می‌شود.

دمای مناسب درخت گردو

دمای مناسب درخت گردو برای احداث باغ گردو، به طور متوسط بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. ولی اکثر نهال‌های گردو از دمای منفی ۳۰ درجه تا دمای ۴۰ درجه قابل کاشت هستند، لازم به ذکر است که درخت گردو کانادایی و درخت گردو ژنوتیپ تا دمای ۴۵ درجه قابلیت رشد را دارد و درخت گردو پکان آمریکایی برای مناطق با دمای بالای ۵۰ درجه نیز جواب می‌دهد.

آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گردو

اکثر درختان گردو دارای تحمل سرمایی و گرمایی مناسبی هستند و قادرند در تمامی آب و هواها به خوبی رشد کنند. بهترین آب وهوا برای کاشت نهال گردو؛ آب وهوای معتدل و نسبتا سرد است.

خاک درخت گردو باید چگونه باشد

خاک درخت گردو از اهمیت فراوانی دارد و هر باغداری باید توجه ویژه‌ای به این نکته کند. خاک های لومی، رسی، شنی بهترین خاک نهال گردو محسوب می‌شوند. توجه داشته باشید که عمق خاک باید زیاد و بیش از 3 متر باشد. از طرفی خاک دارای زهکشی مناسب و شخم زده شود. خاک را با استفاده از کودهای شیمیایی مورد نیاز درختان گردو تقویت نمایید.

نور مناسب برای درخت گردو

نکته دیگر در احداث باغ گردو توجه به نور درخت گردو است، درخت گردو به طور متوسط نیازمند دریافت 6 تا 8 ساعت نور مستقیم خورشید دارند. هنگام احداث باغ گردو به نورگیر بودن محل کاشت دقت فرمایید.

بهترین الگوی کاشت نهال گردو

به طور کلی از الگوهای کاشت مربعی و مستطیلی برای کاشت درختان گردو استفاده میشود. در الگوی مربعی فواصل کاشت 6 در 6 متر مربع و در الگوی کشت مستطیلی فواصل کاشت را به 6 در 7 متر برساند. (انتخاب الگوی کاشت براساس طرح توجیهی احداث باغ گردو و همچنین نقشه ی زمین تعیین می‌شود.)

آفات و بیماری های درخت گردو

آفات و بیماری های گردو مهم ترین دشمنان در هر باغی هستند. آنها به درختان حمله نموده و با تغذیه از درخت؛ باعث ضعیف تر شدن آن خواهند شد. با ضعیف تر شدن درخت؛ بستری مناسب برای حمله سایر آفات و بیماری درختان گردو فراهم خواهد شد. البته بهترین نهال های گردو توانایی مقابله بسیار خوبی در برابر آفات و بیماری دارند. اما برخی از آفات و بیماری خطرهای جدی برای درختان گردو به حساب می آیند.

بیماری های مهم درخت گردو

در این بخش به معرفی برخی از بیماری های مهم درخت گردو اشاره خواهیم کرد، همچنین برای مطالعه بیش‌تر می‌توانید مقاله تخصصی بیماری های مهم درختان گردو را مطالعه کنید.

خشکی سرشاخه یا شانکر گردو Cytospon jcagtandis: مهم ترین علائم بیماری خشکیدگی سرشاخه و یا شانکر گردو؛ همانطور که از نام آن پیداست سرشاخه ها هستند. این بیماری ابتدا با متورم شدن و یا فرورفتگی روی پوسته درخت در شاخه ها و تنه درخت ظاهر میشوند. برای درمان این بیماری لازم است بخش های بیمار را از درخت جدا کنیم. و محل بریدگی را با خمیر قارچ کش مخصوص بپوشانیم.

پوسیدگی ریشه و طوقه ناشی از قارچ آرمیلاریا: نام های دیگر این بیماری قارچ ریشه بلوط؛ پوسیدگی ریشه قارچ خوراکی و یا قارچ عسلی است. مهم ترین مقصد قارچ آرمیلاریا ریشه درختان گردو است. از علائم ظاهری آن نیز رشته های شبیه به بند کفش روی درختان است. رنگ آنها قهوه ای تیره و داخل آن به رنگ سفید است. این بیماری درمان ندارد. و باید با استفاده از سموم گازی در خاک از آن پیشگیری نمایید.

بیماری لکه برگی گردو Microstroma jaglandui: این بیماری در ابتدا به صورت لکه هایی روی برگ درخت ظاهر میشوند. رفته رفته این لکه ها به صورت کپک سفید در میایند. شکل ظاهری آنها نامنظم است و کم کم به هم متصل شده و در زیر برگ ها نیز دیده میشوند. برای درمان این بیماری با استفاده از قارچ کش مخصوص درختان را دو بار در ماه خرداد و در فاصله 15 روز سمپاشی کنید.

بیماری آنتراکتوز Jnomonia leptostyea: عامل اصلی این بیماری نیز قارچ است. راه شناخت آن لکه های نامنظم خاکستری و قهوه ای بر روی برگ های درختان است. اکثرا در فصل بهار و تابستان روی درختان دیده میشود. رطوبت بالای منطقه در رشد این بیماری موثر است. با گسترش این بیماری لکه ها درازتر شده و میوه ها نیز نارس شده و میریزند. برای درمان این بیماری آن را یکبار هنگام مشاهده بیماری و سپس هر 2 هفته یکبار درختان را سمپاشی کنید.

آفات مهم درخت گردو

در این بخش به بررسی آفت مهم درخت گردو خواهیم پراخت، همچنین برای مطالعه بیش‌تر در رابطه با آفات مهم درخت گردو مقاله تخصصی آن را مطالعه کنید.

شپشک قرمز گلابیEpidiaspis teperii: این شپشک به رنگ قرمز است. روی بدنه ی خود یک سپر مومی شکل کوچک به رنگ خاکستری دارد. هدف اصلی حمله این بیماری روی بازوها و تنه درختان گردو است. با حمله این شپشک درخت رفته رفته ضعیف شده و در صورت گسترش آفات؛ باعث مرگ درختان خواهد شد. متاسفانه راهکار مبارزه ای برای این شپشک اعلام نشده است.

کرم گردو laspeiresia pomonela: این کرم یکی از مهم ترین دشمنان درخت گردو است. با گذراندن دوران لاوری خود تبدیل به پروانه خواهد شد. مقصد اصلی این لاروها گلگاه میوه ی نارس است. که باعث ریزش میوه ها میشود. با حمله ی این آفت تا 30 درصد محصول از بین میرود. برای مبارزه با کرم گردو در ماه اردیبهشت از تله فرمونی استفاده میکنیم.

کچلی گردو Gracillaria roscipinnella: این آفت به شکل کرم است که روی برگ درختان زندگی میکند. از علائم ظاهری آن پیچیدگی برگ ها است. با سردشدن هوا آفت به شاخه های بالاتر درختان حمله نموده و باعث قرمز شدن آن ها خواهد شد.

کرم میوه Paramyelois transitella : آفت کرم میوه به صورت گروهی داخل میوه ها زندگی میکنند. مقصد ابتدایی این آفت؛ میوه های گردو است. لاروهای نسل سوم نیز از طریق پوسته ی سبز رنگ به میوه آسیب میزنند. با حمله ی کرم گردو؛ زمینه برای حمله این کرم فراهم میشود. برای مبارزه با این کرم ابتدا میوه های آسیب دیده را حذف کنید. با از بین بردن کرم گردو؛ احتمال حمله این کرم کاهش میابد. سپس با بیماری بلایت گردو مقابله نمایید. شما باید میوه ها را زودتر از موعد و پس از ترک برداشتن پوست سبز آنها برداشت کنید. سپس با استفاده از سمپاشی با کرم گردو مقابله مینماییم.

آموزش نگهداری درخت گردو

برای نحوه نگهداری درخت گردو ابتدا به شرایط کاشت و فراهم سازی یک بستر مناسب برای کاشت درختان گردو توجه نمایید. برای این کار ابتدا با آزمایش خاک از شرایط فعلی خاک باغ خود آگاه شوید. همانطورکه گفته شد؛ بهترین خاک برای کاشت نهال گردو، خاک های لومی؛ شنی؛ رسی و عمیق است. ph خاک بین 5.6 تا 5.7 بوده و شوری آن باید کمتر از 4 میلی موس بر سانتیمتر باشد. همچنین 14 عنصر اصلی مورد نیاز درختان نیز به میزان مشخص باید در خاک وجود داشته باشد. شما میتوانید با افزودن کودهای شیمیایی و آلی کمبود عناصر را در خاک متعادل کنید. سپس آن را به خوبی شخم زده و بخش های مختلف آن را با یکدیگر ترکیب نمایید. سپس چاله های کاشت نهال گردو را در فواصل اعلام شده در خاک ایجاد میکنید. در فصل کاشت نهال گردو، درختان را پس از هرس ریشه در چاله های کاشت قرار داده و اطراف آن را با خاک پر نمایید. سپس بلافاصله آن را آبیاری نمایید. نحوه نگهداری از نهال گردو 4 اصل مهم وجود دارد:

آبیاری درخت گردو

براساس اقلیم آب وهوایی و شرایط بارندگی در منطقه همچنین گرمای هوا و سن درختان باید آبیاری درخت گردو را انجام دهید. به طور متوسط در مناطقی با میزان بارندگی 400 میلی متر, درختان گردوی خود را هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری کنید. لازم به ذکر است در فصل تابستان و یا در مناطق گرمتر باید فواصل آبیاری را کاهش دهید. معمولا آبیاری را به اوایل صبح و در سایه انداز درخت موکول کنید. درختان کمتر از یکسال نیز به علت توان کمتر ریشه هایشان برای جذب آب باید بیشتر آبیاری شوند. حجم کل آبیاری به روش غرقابی بین 8000 تا 10000 متر مکعب در هکتار به صورت سالیانه است. اما با آبیاری به روش بابلر می‌توانید این مقدار را به 6000 تا 8000 متر مکعب برسانید.

کوددهی درخت گردو

به طور کلی کوددهی درختان گردو براساس کمبودهای آنها انجام می‌شود. بنابراین با دریافت نتایج آزمایش خاک باغ خود از کمبودهای مواد معدنی در خاک آگاه شده و با استفاده از کودهای آلی و شیمیایی خاک را تقویت کنید. کودها یکبار به صورت پایه و پس از آن به صورت سالیانه به خاک اضافه میشوند. طرز تشخیص کودهای سالیانه درختان با آزمایش برگی تعیین میشود. در ادامه به 14 عنصر اصلی مورد نیاز درختان گردو و مقدار مورد نیاز آنها توسط درختان گردو اشاره میکنیم.

سمپاشی درخت گردو

در صورت بروز آفات و یا بیماری در درختان گردو لازم است تا آن را با سم های مخصوص سمپاشی کنیم. محلول پاشی را براساس نوع بیماری؛ به خاک، شاخه و برگ و یا روی تنه درخت انجام میدهیم. حتما در صورت بروز هرگونه بیماری و آفت و یا تغییر شکل اندام های درختان گردوی خود؛ با مشاوران متخصص بیماری شناسی و گیاه‌شناسی ما در پالیزگردو تماس بگیرید. تا پس از تشخیص بیماری؛ روش درمان آن را به شما معرفی نمایند.

هرس درخت گردو

برخلاف باور بسیاری از افراد که فکر میکنند هرس باعث کاهش محصولات درخت میشود. باید گفت با هرس اصولی درختان؛ علاوه بر فرم دهی به درخت و کنترل ارتفاع آن؛ به افزایش محصول دهی و کیفیت محصولات نیز کمک شایانی خواهید نمود. هرس درختان گردو فرم های مختلفی دارد که بهترین آنها فرم جامی است. در هرس سالیانه درختان معمولا 5 الی 6 سال یک روش هرس را روی درخت پیاده سازی میکنند تا درخت به شکل دلخواه دربیاید.

فروش نهال گردو تضمینی

وقتی صحبت از فروش نهال گردو تضمینی می‌شود یعنی نهالستان عرضه کننده تمامی سعی و تلاش خود را برای جلب رضایت کشاورزان انجام داده است، باغداران بدون در نظر گرفتن قیمت نهال گردو برای تضمین سرمایه اولیه خود موظف هستند به مراکزی مراجعه کنند که فروش نهال گردو را به صورت لیبل دار و تضمین کیفیت انجام داده و جهت اطمینان خاطر باغداران کارت گارانتی کارت قرنطینه و کارت سلامت این نهال را به همراه محصول تحویل می‌دهند.

کشاورزان بهتر است برای اطمینان داشتن از شرایط خرید نهال گردو، قبل از سفارش و پرداخت بیانه با کارشناسان نهالستان در تماس بوده و از راهنمایی و مشاوره آنها نهایت استفاده و بهره را ببرند، کارشناسان نهالستان با توجه به اکوسیستم منطقه، ارتفاع و نیاز منطقه و علایق شخصی باغدار، نهال‌هایی را برای فروش پیشنهاد می‌دهند که ارزش تجاری بالایی داشته و باغدار با خرید نهال گردو و کاشت آن در مزارع خود به سود و کسب درآمد مناسبی خواهد رسید؛ با یک زبان ساده‌تر بخواهیم توضیح دهیم فروش نهال گردو تضمینی در واقع ضمانت سود و درآمد شما حداقل به مدت ۹۰ سال از باغ گردو خواهد بود.

ارزش غذایی گردو

به طور کلی هر 7 عدد گردو (28 گرم) دارای مواد مغذی از جمله 4 گرم کربوهیدرات, 1.7 گرم چربی اشباع، 18 گرم چربی؛ 183 کالری و 4 گرم پروتئین و 2 گرم فیبر است. چربی های موجود در گردو؛ برای سلامت بدن انسان هیچ ضرری ندارد. امگا 3 یکی از مهم ترین مواد غذایی موجود در گردو است که باید بین 1.1 تا 1.6 گرم در رژیم غذایی روزانه قرار داشته باشد. با مصرف 28 الی 30 گرم گردو؛ امگا 3 مورد نیاز بدن تامین میشود. مصرف بی رویه گردو میتواند موجب اضافه وزن در شما شود از این رو از آن به عنوان میان وعده؛ در سالاد؛ ماست و میوه و در کیک و شیرینی و غذا به طور مجموع روزانه 3 تا 4 عدد استفاده نمایید.

همانطور که گفته شد، چربی های این مغز برای بدن ضرری ایجاد نمی‌کند. و به دلیل سایر مواد مغذی که در آن وجود دارد؛ برای پیشگیری، کنترل و درمان برخی از بیماری ها نیز موثر است. برای دریافت کلیه مواد مغذی موجود در گردو باید آن را به روش های زیر به برنامه غذایی خود و خانواده عزیزتان اضافه نمایید:

  • مصرف به صورت میان وعده: در فرآیند طبخ بسیاری از کیک ها و شیرینی ها و انواع میان وعده ها از گردو استفاده میشود. یکی از بهترین راه ها برای جذب پروتئین و ارزش غذایی گردو مصرف آن به صورت میان وعده است. شما حتی میتوانید در کنار میوه، گردو میل کنید. به طور کلی سعی کنید از این میان وعده ها در رژیم غذایی روزانه ی خود استفاده نمایید.
  • مصرف در غذا و سالاد: در برخی از غذاها و سالادها در کشورمان از گردو استفاده میشود. سعی کنید از این غذاها به صورت هفتگی و یا ماهیانه میل نمایید. تا از خواص بینظیر گردو بهره مند شوید.
  • مصرف گردو به عنوان منبع پروتئین: بسیاری از افراد در کشورمان به علت رژیم غذایی خاص خود، پروتئین بسیار کمی دریافت میکنند. این کمبود پروتئین باید با استفاده از مکمل های طبیعی جبران شود. گردو یکی از بهترین منابع پروتئین است. توصیه میکنیم مصرف روزانه 3 تا 4 عدد گردو در برنامه غذایی این دسته از افراد قرار داشته باشد.

مواد مغذی گردو

گردو به عنوان یک خشکبار یکی از کامل‌ترین خشکارها از نظر مواد مغذی است، مواد مغذی گردو برا تامین انرژی بسیار مفید است به طور کلی هر 100 گرم از مغز گردو دارای مواد مغذی به شرح زیر است:

ماده مغذی گرم در هر 100 گرم
گالری 654 کیلوکالری
آب 4.07
کربوهیدارت 13.71
شکر 2.61
پروتئین 15.23
فیبر 6.7
چربی 65.21

ویتامین های گردو

گردو را پادشاه مغزها می‌نامند چون که گردو دارای خواص بسیار زیادی است. مهم‌ترین خاصیت گردو، ویتامین‌های با ارزش مغز گردو است. ویتامین های موجود در مغز گردو باعث شده که به یک محصول پرطرفدار تبدیل شود. برای مطالعه بیشتر در رابطه با ویتامین‌های گردو مقاله تخصصی ویتامین‌های گردو را مطالعه کنید. ویتامین های موجود در هر 100 گرم مغز گردو در جدول زیر آورده شده است.

ویتامین میلی گرم
ویتامین B1 0.341
ویتامین B2 0.15
ویتامین B3 1.125
ویتامین B6 0.537
ویتامین B9 98 MCG
ویتامین C 1.3
ویتامین A 20 IU
ویتامین E 0.7
ویتامین K 2.7 MCG

الکترولیت های گردو

گردو علاوه بر مواد مغذی و ویتامین‌های با ارزش دارای الکترولیت هم هست  الکترولیت های موجود در هر 100 گرم مغز گردو به شرح زیر است.

الکترولیت میلی گرم
پتاسیم 441
سدیم 2

مواد معدنی موجود در گردو

گرد دارای مواد معدنی بسیار ارزشمند هست که برای بدن مفید بوده تامین این مواد معدنی برای بدن مهم بوده و مغز گردو به راحتی این مواد معدنی را تأمین می‌کند. مواد معدنی گردو در هر 100 گرم مغز گردو به شرح زیر است :

ماده معدنی میلی گرم
زینک 3.09
منیزیم 158
فسفر 346
آهن 2.91
کلسیم 98

چربی های طبیعی گردو

چربی های گردو مفید یا مضر است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که کارشناسان متخصص در این ضمینه چربی‌های گردو را مفید می‌دانند به طوری که چربی های طبیعی موجود در هر 100 گرم مغز گردو به شرح زیر است:

چربی گرم
کل اسیدهای چرب غیر اشباع 47.174
اسیدهای چرب غیر اشباع 8.933
اسیدهای چرب اشباع 6.126

خواص گردو

فواید و مضرات گردو را در این بخش بررسی خواهیم کرد، لازم به ذکر است که فواید گردو بسیار زیاد بوده ولی در صورتی که در خوردن گردو حد اعتدال رعایت شود گردو کاملاً مفید خواهد بود. مغز گردو به علت دارا بودن مواد غذایی مفید برای بدن انسان از جمله امگا 3 و اسیدهای چرب و آلی و اسانس و همچنین ویتامین A,B,C,D,E و مقادیر کمی اگزالات آهک یک مکمل بسیار عالی برای سلامتی به حساب میاید. این ماده ی مغذی همچنین دارای انواع مواد معدنی مثل کلسیم؛ منیزیم, پارافین؛ آهن، کاروتن؛ باریم و پتاسیم و… است. که هر یک از این مواد مغذی نقش به سزایی در درمان بیماری و یا پیشگیری از ابتلا و کنترل بیماری ها به شمار میروند. در این بخش به مهم ترین خواص گردو برای بدن انسان اشاره خواهیم نمود.

خواص گردو

خواص گردو برای دیابت

خواص گردو در دیابت از نظر کارشناسان تائید شده است. چربی های غیر اشباع در گردو؛ به کاهش خطر ابتلا به دیابت و قند خون کمک میکند. محققان اذعان دارند که وجود گردو در برنامه غذایی افرادی که مستعد بیماری دیابت هستند؛ احتمال ابتلا به دیابت را کاهش میدهد.

خواص گردو برای یبوست

گردو دارای مقادیر فراوانی فیبر است که به بهبود عملکرد روده ها کمک نموده و در درمان بیماری یبوست موثر است. خواص گردو برای یبوست از نظر کارشناسان علم تغذیه تائید شده است.

گردو برای کبد چرب

گردو برای کبد چرب مفید است به علت وجود امگا 3 و گلوتانین در مغز گردو آن را به یک سم زدای طبیعی برای کمک به فعالیت کبد تبدیل نموده است. این مواد مغذی در درمان کبد چرب نقش به سزایی داشته و به علت وجود آل آرژنین که از اسید آمینه های مورد مصرف گردو است؛ به افزایش سلامت کبد کمک میکند. از دیگر مواد مغذی گردو برای کبد؛ ویتامین E است. ویتامین E از مهم ترین ویتامین های موجود در بدن است که به کارکرد صحیح کبد کمک میکند.

خواص گردو برای افزایش نشاط

مصرف گردو یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس و عصبانیت و افزایش حس خوب و بهبود خلق و خو در انسان است. به علت وجود اسیدهای چرب امگا 3 در گردو؛ این ماده به صورت مستقیم روی خلق و خوی افراد تاثیرگذار بوده و به خصوص برای کودکان بیش فعال بسیار مناسب است.

خواص گردو برای قلب

گردو به علت مواد مغذی که دارد کلسترول های بد خون با همان LDL ها را کاهش داده و با افزایش عملکرد رگ ها باعث بهبود جریان خون در آن ها و جلوگیری از تشکیل پلاکت ها خواهد شد. این مواد مغذی، گردو را تبدیل به یک دشمن اصلی برای حمله های قلبی نموده است.

خواص گردو برای تنظیم خواب و درمان بیخوابی

این یکی از خواص گردو در مغز است. هورمون ملاتونین یکی از مهم ترین بخش های بدن برای تنظیم چرخه ی خواب است. جالب است بدانید ملاتونین موجود در گردو با جذب توسط بدن, به بهبود عملکرد این هورمون کمک شایانی نموده و فرآیند خواب را تنظیم میکند. بنابراین اگر از مشکل بیخوابی رنج میبرید؛ حتما از گردو در رژیم غذایی خودتان بهره ببرید.

خواص گردو برای مغز

مصرف منظم گردو خواص بسیار زیادی دارد. این میوه برای افزایش حافظه و تمرکز کودکان و حتی سالخوردگان موثر است. گردو احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را کم میکند. به علت ویتامین E و امگا 3 که درون خود دارد؛ باعث تقویت حافظه خواهد شد. که در ادامه بیشتر از این خاصیت بینظیر گردو آگاه میشویم.

خواص گردو برای تقویت سیستم گوارش بدن

باکتری های مفید در سیستم گوارش نقش موثری در هضم غذا دارند. مصرف گردو به افزایش میزان باکتری های مفید کمک نموده و از به وجود آمدن باکتری های مضر نیز پیشگیری میکند. با افزایش باکتری های مفید عملکرد دستگاه گوارش بهبود یافته و همچنین از بروز سرطان و یا چاقی جلوگیری میشود.

خواص گردو برای سرطان

گردو به علت داشتن مقادیر زیادی پلی فنول و فیتپوشیمیایی که عملکرد آنتی اکسیدانی دارند, قادر است از ابتلا به سرطان های سینه, کولون (روده بزرگ)؛ پروستات جلوگیری نموده و یا در درمان آنها موثر باشد. خواص ضدسرطانی گردو شامل الاجیتانین، گاما توکوفرول؛ اسید آلفا لینولینک است. با مصرف مرتب گردو؛ امگا 3 و آنتی اکسیدان و پلی فنول های مورد نیاز بدنتان را دریافت نموده و احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهید.

خواص گردو برای فشار خون

مشکلات فشار خون در افراد به دلیل استرس، ژنتیک؛ رژیم غذایی و… ایجاد میشود. گردو به علت خواص ویژه ای که دارد؛ عملکرد رگها را بهبود داده و جریان خون را بهبود میبخشد. گردو قادر است به کاهش فشار خون و در نتیجه آن کاهش بیماری های قلبی کمک کند.

خواص گردو برای لاغری

برخلاف تصور عموم و ظواهر امر؛ گردو یک ماده خوراکی با چربی زیاد است که چربی موجود در آن میتواند باعث افزایش وزن شود. اما باید بدانید به دلیل وجود امگا 3 و امگا 9 در گردو و همچنین اسید آلفا لینولنیک در گردو باعث از بین رفتن چربی های اضافی در بدن شده و به علت وجود فیبر در آن به شما احساس سیری میدهد. بنابراین میتوان گفت با افزودن گردو به رژیم غذایی رفته رفته میتوانید به وزن ایده آل خود برسید.

خواص گردو در سلامت رشد جنین

به علت وجود ویتامین B، ریبوفلاوین و تیامین و فولات در گردو به سلامت رشد جنین و مادران باردار کمک میکند.

خواص گردو برای سیاهی و پف زیر چشم

روغن گردو یکی از بهترین درمان ها برای سیاهی زیر چشم است. این روغن پرخاصیت پف زیر چشم را از بین برده و باعث درخشندگی پوست میشود. روغن گردو آب رسان است بنابراین میتوان به عنوان مرطوب کننده طبیعی آن را مصرف نمود.

خواص گردو برای تقویت سیستم ایمنی بدن

به علت وجود آنتی اکسیدان در گردو؛ آن را به یک مقوی برای سیستم ایمنی بدن تبدیل نموده است. آنتی اکسیدان ها در جلوگیری از ابتلا به بیماری های متعدد از بدن حفاظت میکنند.

خواص گردو برای پوست

گردو منبع بینظیری از ویتامین های B, E است. این دو در مبارزه با رادیکال های آزاد نور خورشید و آلودگی هوا نقش اساسی دارند. ویتامین بی و ای؛ از ایجاد چین و چروک روی پوست جلوگیری نموده و استرس های پوستی و احتمال ابتلا به پیری چشم را کاهش میدهند.

خواص گردو برای اندام های جنسی

مصرف روزانه ی گردو توسط آقایان به افزایش سلامت ساختمان اسپرم ها کمک میکند. این ماده از ناباروری پیش گیری نموده و با کاهش آسیب های اکسیداتیوی به غشای محافظ اسپرم وارد میشود. و با افزایش تحرک و ماندگاری بیشتر؛ شانس باروری را افزایش میدهد.

خواص گردو برای مو

فشارهای کاری، استرس، رژیم غذایی نامناسب و استفاده از شامپوهای نامناسب از مهم ترین دلایل ریزش مو هستند. گردو به علت ترکیبات ویژه ای که دارد موجب ضخیم تر شده موها و تقویت ریشه آن میشود. همچنین گردو شورهای سر را نیز درمان میکند. و موهای سالم و شاداب و درخشان را برای شما به ارمغان میاورد.

گردو یک مقوی برای استخوان ها

مس و کلسیم, دو ماده ی مهم در ساختار استخوان ها است. وجود مقادیر فراوان مس و کلسیم در گردو؛ آن را به یک مقوی بسیار عالی استخوان ها تبدیل نموده است. همچنین وجود منگنز و منیزیم در گردو به تشکیل بهتر سلول های استخوانی و جذب آسان تر کلسیم کمک خواهد نمود. مصرف مرتب این میوه از ابتلا به پوکی استخوان در کهنسالی پیشگیری میکند.

مصرف گردو برای سلامتی قلب

گردو یک مولتی ویتامین است. که علاوه بر سلامتی قلب در بهبود عملکرد معده نیز موثر است. این میوه ی خوشمزه قادر است وضعیت باکتری های مفید معده را بهبود دهد. این باکتری ها یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر سلامت قلب به حساب میایند. براساس آزمایش های محققان آمریکایی نشان میدهد که مصرف 50 تا 75 گرم گردو در برنامه غذایی روزانه افراد از بیماری های قلبی پیشگیری مینماید. همچنین گردو یکی از موثرترین مواد غذایی در پیشگیری از بیماری فشار خون است که تاثیر مستقیم بر قلب انسان دارد. همچنین به علت وجود مقادیر زیادی مس در گردو, آن را به یک مقوی برای قلب و بهبود دهنده عملکرد دستگاه ایمنی در بدن تبدیل نموده است.

علاوه بر پیشگیری؛ گردو خواص درمانی بیماری های قلبی را نیز دارد. محققان دانشگاه هاروارد اخیرا دریافته اند که این میوه ی مقوی به کاهش خطر ایست قلبی کمک نموده و وجود اسیدهای چرب امگا 3 از انسداد سرخرگ ها تا 70 درصد پیشگیری مینماید. گردو یک درمان بسیار عالی برای بیماری های قلبی و عروقی است. اگر شما نیز دچار بیماری های قلبی و عروقی هستید میتوانید با مشورت پزشک خود؛ گردو را در برنامه ی غذاییتان جایی دهید.

مطالعات نشان میدهد؛ مصرف گردو به همراه سایر مغزها باعث کاهش سطح کلسترول LDL (کلسترول مضر) تا 16 درصد خواهد شد که یکی از فاکتورهای اصلی در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است. همچنین این مغز مفید احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را در افراد مبتلا به دیابت نوع دو کاهش میدهد.

مصرف گردو و پیشگیری از سرطان

گردو یک مغز بی نظیر است که خواص فراوانی دارد. این میوه ی پرخاصیت علاوه بر خواص درمانی؛ دارای خواص پیشگیری نیز میباشد. یکی از مهم ترین بیماری که این روزها گریبان گیر بسیاری از افراد شده است انواع سرطان است. مصرف گردو از ابتلا به سرطان میکاهد. یکی از مهم ترین ویتامین ها برای پیشگیری از ابتلا به سرطان, ویتامین E است که به فراوانی در گردو یافت میشود. از طرفی وجود آنتی اکسیدان های متعدد و ترکیبات فنولی به کاهش تولید رادیکال های آزاد که مهم ترین دلیل ایجاد تومور و سرطان ها هستند کمک میکند. براساس تحقیقات دانشگاه تگزاس در سال 2013 و 2009 محققان به نتایج زیر دست یافتند:

 • مصرف گردو در جلوگیری از سرطان سینه موثر است. براساس تحقیقات به عمل آمده محققان آمریکایی در سال 2009، دانشمندان دریافتند که گردو به علت وجود اسیدهای چرب امگا3 و مقادیر زیادی فیتواسترول و آنتی اکسیدان، قادر است ابتلا به سرطان سینه را در خانم ها کاهش دهد. همچنین در سال 2010 تحقیقاتی با همین موضوع انجام گرفت که از وجود فنولیک در گردو و خواص ضد سرطانی سینه حکایت میکرد. در سال 2014 نیز براساس تحقیقات دانشمندان دریافتند که اسیدهای چرب امگا3 و آنتی اکسیدان ها، مهم ترین پیشگیری کنندگان از ابتلا به سرطان هستند که در گردو به فراوانی یافت میشوند.
 • مصرف گردو در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات موثر است. در افرادی که مغز گردو را به صورت مرتب مصرف میکنند. احتمال ابتلا به سرطان پروستات بین 30 تا 40 درصد کمتر از سایر افراد است. مصرف این مغز پرخاصیت؛ قادر است نوعی پروتئین خاص در خون را کم کند. به این ترتیب یک پیشگیری کننده بسیار عالی در ابتلا به سرطان پروستات به حساب میاید. همچنین اکسیداسیون چربی در خون نیز یکی دیگر از دلایل ابتلا به سرطان پروستات است که موجب تصلب شرائین میشود. با مصرف گردو لیپیدهای مضر در خون کاهش یافته و به دلیل وجود مقادیر زیادی اسید آلاژیک که در گردو وجود دارد. از رشد سلول های سرطانی پیشگیری میکند. به همین دلیل به آقایان توصیه میکنیم روزانه چند عدد گردو مصرف نمایند. براساس تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نیز در همین حوزه به نتایج مشابه دست یافتند. آنها اذعان داشتند که مصرف گردو سرعت رشد تومورهای سرطانی پروستات را کاهش میدهد.
 • علاوه بر این؛ مصرف گردو در جلوگیری و درمان سرطان روده بزرگ نیز نقش اساسی دارد. براساس آزمایش های انجام شده برروی موش های آزمایشگاهی؛ محققین دریافتند که در افرادی که 7 تا 10.5 درصد از انرژی خود را از گردو دریافت مینمایند؛ احتمال ابتلا به سرطان کولون (سرطان روده بزرگ) کمتر است. این مقدار برابر مصرف روزانه 30 گرم گردو توسط انسان ها است. به طور کلی گردو، احتمال شکل گیری سلول سرطانی روده بزرگ را کاهش میدهد. همچنین خواص درمان سرطان نیز دارد. که از بدن در مقابل تومورهای سرطانی مراقبت میکند.

بنابراین محققین توصیه میکنند روزانه چند عدد گردو را در برنامه غذایی تمامی افراد از خردسال تا سالمندان قرار دهید.  

بهترین نهالستان گردو برای فروش عمده انواع نهال گردو

روش شناخت یک نهالستان معتبر آسان است. برای شناسایی یک نهالستان معتبر ابتدا مجوزهای آن را به دقت بررسی کنید. گواهی معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع از مهم ترین مجوزهای رسمی است که از جانب جهاد کشاورزی دریافت میشود. نهالستان های تخصصی گردو معمولا ارقام گردو با تنوع بیشتر و کیفیت بالاتری خواهند داشت. سپس به سابقه ی کار نهالستان و مشتریان راضی آن توجه نموده و با توجه به کیفیت محصولات و مقایسه قیمت ها؛ بهترین نهالستان گردو برای فروش نهال گردو را بیابید.

نهالستان تخصصی نهال گردوی پالیز گردو با تاییدیه رسمی و دریافت کلیه مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی بیش از نیم قرن است که در حوزه فروش نهال گردو در سرتاسر کشور فعالیت گسترده دارد. نهال های این مرکز همگی دارای گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری میباشند. همچنین پیش از خرید نهال گردو می‌توانید از مشاوره رایگان ما در حوزه انتخاب بهترین نهال گردو برای شهر خود و نحوه احداث باغ گردو بهره مند شوید. اگر قصد خرید نهال گردو را دارید با مشاوران پالیز گردو تماس بگیرید و از آخرین قیمت نهال گردو اطلاع پیدا کنید. نهالستان پالیز گردو یکی از بزرگترین نهالستان‌های در ضمینه فروش نهال گردو بوده و می‌توانید تمام ارقام نهال گردو را در این نهالستان پیدا کنید.

دو سال گارانتي
ليبل
عاري از آفات
کارت قرنطينه
گواهي بهداشت
تماس با پالیز گردو