پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

فواید گوگرد برای درخت گردو را بدانید.

ایران یکی از مهدهای درخت گردو در جهان به شمار می‌رود و گردو یکی از محصولات قدیمی این کشور است. به همین دلیل باغداران زیادی به پرورش این درخت مشغول هستند و سالانه محصول زیادی را برداشت می‌کنند. از قسمت‌های مختلف درخت گردو مانند برگ‌ها، میوه و چوب آن می توان برای سایر مصارف استفاده نمود اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که با استفاده از مواد مختلف و مناسب، این درخت را برای برداشت آماده کرد.

یکی از این مواد که برای درخت گردو مناسب می‌باشد، گوگرد است؛ بدین صورت که باید مقدار مشخصی از گوگرد و متناسب با خاک را در اختیار درخت گردو قرار داد. در ادامه این مقاله، با مجموعه پالیز که بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشوراست، همراه باشید تا فواید گوگرد برای درخت گردو را برای شما بازگو کنیم تا شما نیز بتوانید از این نکات برای پرورش درختان گردو خود استفاده کنید.

روش کوددهی گوگرد درخت گردو

گوگرد برای گیاهان چه نقشی را ایفا می کند؟

گوگرد یکی از 17 ماده‌ای است که گیاهان مختلف علی‌الخصوص درخت گردو به آن نیاز دارند که دلایل مختلفی نیز برای آن وجود دارد. از جمله این دلایل به شرح زیر است.

  • گوگرد باعث تشکیل کلروفیل در گیاهان متفاوت می‌شود که کلروفیل، فتوسنتز را در گیاه آغاز کرده و ادامه می‌دهد.
  • گوگرد ترکیبی از سه آمینو اسید به نام‌های سیستئین، سیستین و متیونین است که این آمینو اسیدها، برای درخت گردو ضروری اند اما در فرایند چرخه غذایی آن ها تولید نمی شوند؛ بنابراین باید از طریق تغذیه، آن را دریافت نمایند.
  • گوگرد باعث تشکیل روغن گیاهی در گیاهان می‌شود و اغلب برای گیاهانی استفاده می‌شود که روغنی هستند؛ از جمله این گیاهان، درخت گردو می باشد.
  • گوگرد به فعال شدن آنزیم‌هایی در گیاه کمک می‌کند که این آنزیم‌ها در واکنش‌ها بیوشیمیایی گیاهان تاثیر دارند.

با توجه به موارد فوق، گوگرد تاثیر زیادی در گیاهان دارد. پس برای داشتن یک گیاه با خروجی ایده آل، باید گوگرد کافی به آن گیاه برسد اما این گوگرد چگونه باید تامین شود؟

تامین گوگرد برای درخت گردو چگونه صورت می گیرد؟

گوگرد مورد نیاز برای گیاهان، مانند دیگر مواد معدنی از خاک و از طریق ریشه آن ها تامین می‌شود. می‌توانید از کودها جامد که دارای گوگرد هستند و یا از کودها گوگرد مایع برای درختان گردو خود استفاده کنید. نوع هر کدام از این کودها به نوع خاک شما بستگی دارد. با نمونه برداری از خاک و آزمایش بر روی آن، میتوانید درصد گوگرد موجود در خاک خود را بیابید و سپس متناسب با آن، کودی که دارای مقدار گوگرد مناسب برای درختان شما است را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید.

نحوه کوددهی گوگرد درخت گردو

 درخت گردو و محصولات آن

قبل از بررسی تاثیر گوگرد برای درخت گردو باید بدانیم در چه مواردی از درخت گردو استفاده می‌شود. یکی از معمولی‌ترین استفاده‌هایی که از درخت گردو می‌شود، استفاده از میوه آن است پس در ابتدا درخت باید به قدر کافی فتوسنتز داشته باشد تا بتواند میوه تولید کند. از طرفی در میوه این درخت مقدار زیادی آمینو اسید، چربی‌ها و روغن خوراکی و غیره وجود دارد که برای ایجاد هر کدام از آن ها، باید در درخت  مجموعه ای از واکنش های شیمایی صورت بگیرد. برگ‌ها این درخت نیز شامل مواد مختلفی هستند که عمل اصلی فتوسنتز را انجام می‌دهند و به همین دلیل، نیاز به مواد آلی مختلفی دارند تا بتوانند به فتوسنتز و در نهایت ایجاد محصول بپردازند؛ حال با توجه به موارد گفته شده، میتوان  نسبت به شرح تاثیر گوگرد برای درخت گردو اقدام کرد که در ادامه این مقاله، در مجموعه پالیز که فروش مستقیم انواع نهال گردو را ارائه می‌دهد، صورت خواهد گرفت.

تاثیر گوگرد برای درخت گردو چیست؟

با توجه به صحبت‌های انجام شده برای تاثیر گوگرد در گیاهان و همچنین نیاز‌هایی که درخت گردو دارد، میتوان تاثیر گوگرد برای درخت گردو را شرح داد .

  • در ابتدا، درخت گردو برای تولید میوه و همچنین ایجاد برگ‌ بیشتر، نیاز به فتوسنتز دارد و یکی از اصلی‌ترین عامل‌ها در فتوسنتز گیاهان، گوگرد است. پس اولین تاثیر گوگرد برای درخت گردو، تسهیل و تسریع فتوسنتز است.
  • برای انجام سایر فعالیت‌های درخت گردو، به واکنش‌ها شیمیایی نیاز است. برای انجام گرفتن این واکنش‌ها شیمیایی، درخت گردو به گوگرد احتیاج دارد بنابراین ایجاد واکنش‌های شیمیایی، دیگر تاثیر گوگرد برای درخت گردو است.
  • میوه درخت گردو، دارای آمینو اسیدها مختلف و همچنین روغن است. برای ایجاد این مواد مغذی در میوه درخت گردو، نیاز به یک منبع است تا بتواند مواد لازم را برای این امر فراهم آورد. همانطور که گفته شد، این منبع، گوگرد است که می تواند در کود درختان گردو وجود داشته باشد.
  • همه ما میدانیم که ممکن است درخت گردو و یا هر درخت دیگر، دچار آفت شود. پس لازم است درخت قبل از وقوع این حادثه، در برابر آفت‌ها مقاوم شود. یکی از موادی که برای این کار استفاده می ‌شود، گوگرد است که دیگر موارد استفاده گوگرد برای درخت گردو نیز می‌باشد.
  • درختان گردو، نیاز به خاک با PH مشخص دارند و به همین دلیل باید PH خاک آنها را تنظیم کرد. استفاده ازگوگرد به مقدار مشخص، بهینه سازی میزان اسیدیته خاک برای رشد و پرورش درخت گردو به طور مطلوب را در بر خواهد داشت.

فواید گوگرد برای درخت گردو

کلام آخر

گوگرد برای درخت گردو، تاثیرات بسیاری دارد و به طور قابل توجهی برای آن مفید است. گوگرد مسبب فتوسنتز، ایجاد واکنش‌های شیمیایی، تامین منبع مواد مغذی برای درخت و تنظیم PH خاک می باشد. البته توجه داشته باشید که مقدار گوگرد بسته به نوع خاک شما باید انتخاب شود و نمی توان از مقدار زیادی گوگرد استفاده کرد چرا که به درختان گردو شما آسیب میزند و بدین طریق، نتیجه مطلوب را بدست نخواهید آورد.

بنابراین در ابتدا باید نهال‌ها گردو مرغوبی را تهیه کنید تا بتوانید نتیجه مطلوب را مشاهده کنید. ؛ نهالستان پالیز، بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشوراست که با بیش از نیم قرن تجربه و مدیریت جناب آقای سعیدقاسمی، به ارائه خدماتی همچون خرید عمده انواع نهال گردو، احداث باغ، کاشت نهال، آبیاری، هرس، کود دهی، آفت زدایی، درمان بیماری های گیاهی و مواردی از این قبیل می پردازد؛ دریافت خدمات و خرید محصولات این مجموعه به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر بوده و مخاطبان می توانند به واسطه برقراری ارتباط با مشاوران مجرب پالیز، در رابطه با سایر خدمات، اطلاعات لازم را دریافت کنند و با آگاهی کامل، نسبت به استفاده از محصولات این مجموعه، اقدام نمایند. بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران این مجموعه در تماس باشید.

تماس با پالیز گردو