پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

بهترین نژاد درخت گردو | نهال گردو

خرید بهترین نژاد نهال گردو همیشه دغدغه باغداران بوده است. چرا که آنان فکر می کنند با خرید یک نژاد خاص می توانند محصول بیشتری برداشت کنند.به نظر شما این نگرش درست است؟ یعنی با خرید هر نوع نژاد تعریف شده می توان به محصول بهتری دست یافت؟

مطمئنا جواب خیر است. چرا که هر زمینی با توجه به نوع شرایط آب و هوایی که دارد نوع نهال خاص خود را می طلبد. به همین جهت بهترین نژاد درخت گردو را باید مطابق با نوع زمین و نوع آب و هوای منطقه تشخیص داد.

خرید نهال گردو یکی از سخترین مواردی است که برای هر باغداری پیش می آید. چرا که یافتن یک نهالستان معتبر شناسنامه دار که تحت نظر جهاد کشاورزی فعالیت می کند و نهال های شناسنامه دار را عرضه می کند کار دشواری است. از این رو بهترین راه کمک گرفتن از یک مشاوره در طول روال کار از خرید نهال تا کاشت، داشت و برداشت محصول است.

اگر قرار است یک نهالستان را انتخاب کنید حتما به سراغ معتبرترین آن ها بروید. حتما نهالستانی که شما انتخاب کرده اید تایید شده از طرف جهاد کشاورزی باشد.نهالستان های زیادی در این زمینه فعال هستند که یکی از بهترین ها نهالستان پالیز گردو است. در ادامه این مقاله در رابطه با این نهالستان مطالبی را ارائه خواهیم نمود.

در ضمن در این مقاله مطالب مهمی در زمینه انتخاب بهترین نهال گردو، شرایط خرید و معرفی بهترین نهال با مشخصات آن بیان می شود. اگر شما نیز به دنبال یافتن این اطلاعات هستید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

راهکارهای شناخت و انتخاب بهترین نژاد درخت گردو

بهترین نژاد درخت گردو را چگونه باید انتخاب کرد؟ آیا روش های خاصی برای این امر وجود دارد؟ چگونه بدانیم که زمین مورد نظر کیفیت و شرایط کافی برای کاشت درخت گردو را دارد؟

بهترین نژاد نهال گردو

سوالاتی از این قبیل همیشه همراه کشاورزان و افرادی که به دنبال راه اندازی زمین های کاشت گردو هستند همراه است. چرا که نهال های گردو برای رشد نیازمند مراقبت های بالایی بوده و همین امر باعث شده تا در هنگام خرید و همچنین تعیین محل کاشت دقت زیادی شود.

برخی از کشاورزان به صورت تجربی محل هایی را برای کاشت انواع نژاد درخت گردو تعیین می کنند. ولی این انتخاب کاملا نادرست است. چرا که باید قبل از هر چیز نوع منطقه به صورت دقیق شناسایی شود و بعد از آن نهال مورد نظر خریداری شود. در واقع در این زمینه تنها تجربه کار ساز نیست بلکه دانش کشاورزی نیز باید برای کمک در این بین وجود داشته باشد. اگر می خواهید یک زمین گردوی با محصول با کیفیت و بار دهی بالا داشته باشید باید قبل از کاشت درختان و نهال ها اقدامات لازم را انجام دهید.

ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو

شاید بپرسید که ارتفاع از سطح دریا چه تاثیری در خرید نهال گردو دارد؟ در واقع یکی از مهمترین بخش های خرید نهال گردو توجه به ارتفاع از سطح دریا است. چرا که هر چقدر زمین شما از سطح دریا ارتفاع بیشتری داشته باشد سردسیر تر بوده و نیاز به نهال های با مقاومت بالایی دارد.

کم و زیاد شدن دمای منطقه در انتخاب نهال گردو

دمای منطقه شما چگونه است؟ این یک سوال کاملا اساسی قبل از خرید بهترین نژاد نهال محسوب می شود. چرا که اگر جز مناطقی باشید که سرمای ناگهانی به درختان شما آسیب وارد می کند باید از نهال هایی با مقاومت بالا استفاده کنید. هر چقدر گل‌دهی نهال گردو دیرتر باشد، سرما زدگی آن کمتر بوده و محصول آن آسیب جدی نخواهد دید. لازم است بدانید که هر درختی در برابر سرما بازه ی زمانی مناسبی قادر به مقاومت است پس پیشنهاد می کنیم در انتخاب دقت کافی را داشته باشید.

میزان بارندگی و رطوبت منطقه در انتخاب نهال گردو

قبل از خرید بهترین نژاد درخت گردو باید این نکته را بدانید که درختان گردو به رطوبت حساس بوده و در رطوبت های بالا قادر به محصول دهی نمی باشند و دچار بیماری های قارچی می شوند. انواع آفت ها و بیماری های قارچی که در اثر رطوبت بالا در درختان گردو ایجاد می شوند بيماري آنتراكنوز، پوسيدگي فيتوفترايي و … می توان اشاره نمود.

اگر منطقه شما جز مناطق پر بارندگی بوده و ممکن است نهال های درختان در این منطقه دچار آسیب شوند بهتر است در انتخاب نوع درخت و نهال دقت کنید.

تاثیر وضعیت خاک منطقه برای انتخاب نهال گردو

برای اینکه نهال گردوی شما به خوبی رشد کرده و محصول خوبی بدهد باید خاک مناسبی داشته باشد. این خاک مناسب باید دارای سفتی مناسب بوده و همچنین خاک رس زیادی نداشته باشد. یعنی بیش از اندازه سفت بودن و نرم بودن خاک باعث می شود تا نهال ها و درختان رشد نا متعارفی داشته باشند.

به همین منظور می توانید قبل از کاشت نهال از خاک منطقه نمونه برداری انجام دهید و مواد مورد نیاز خاک را به صورت کود به آن اضافه کنید.همچنین بعد از رشد نهال، با توجه به برگ های درخت می توانید به خاک و میزان کمبودهای آن پی برده و اقدام به رفع آن نمایید. اصلاح کردن خاک یک امر کاملا مهم در کشاورزی به خصوص در پرورش و نگهداری نهال گردو و درختان گردو است. به همین جهت بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد.

تاثیر نور خورشید در انتخاب نهال گردو

نهال های گردو نیازمند نور کافی هستند تا رشد مناسب و کافی داشته باشند. به همین منظور بهترین راه استفاده از زمین هایی است که نور کافی دارند. در این راه بهتر است به سراغ زمین هایی بروید که دارای شیب جنوبی بوده و نور بیشتری دریافت می کنند.

تاثیر آبیاری تحت فشار در انتخاب نهال گردو

برای آبیاری درختان ونهال های گردو با توجه به نوع منطقه ای که در آن هستید و شرایط محیطی باید اقدام کنید. با این حال دو روش اصلی برای آبیاری وجود دارد که پر مصرف بوده، آبیاری به صورت غرقابی و آبیاری به صورت قطره ای تحت فشار است. برای اینکه بدانید کدام یک از این روش ها برای آبیاری بهترین روش است می توانید با توجه به منطقه، شرایط درختان گردو و شرایط آب و هوایی منطقه از یک متخصص کمک بگیرید.پس برای آبیاری درختان گردو که باید به صورت تحت فشار انجام شود بین 7 تا 10 روز اقدام کنید و به صورت مرتب انجام دهید.

چکیده:

یک نهال خوب باید با شرایط محیطی قابلیت انطباق داشته باشد و در این صورت می تواند به عنوان یکی از بهترین نهال ها مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین انواع نژاد نهال گردوی ایران و جهان آشنا شویم

بهترین نهال ها در ایران و جهان متفاوت هستند و همین تفاوت باعث شده تا قیمت های آن ها نیز مختلف باشد. لازم است اشاره کنیم که نهال های ایرانی به دلیل پیوندهایی که با توجه به شرایط اقتصادی بر روی آن ها انجام شده است کاربرد بیشتری دارند و بازدهی بهتری خواهند داشت.

بهترین انواع ارقام نهال گردو

شما باید با توجه به شرایط محیطی یک نژاد مناسب با محیط خریداری کنید. از اصلی ترین شرایط محیطی که در خرید و کاشت نهال مورد توجه است ارتفاع از سطح دریا می باشد. چرا که با توجه به این مورد می توان یک نهال از یک نژاد مناسب و متناسب با محیط را انتخاب کرد.

نهال گردو پالیز کانادایی

از جمله نهال های پرطرفدار در ایران بوده که مقاومت بالایی در برابر سرما های شدید دارد و دیر گل است. همچنین بعد از رسیدن به بلوغ و بارآوری گردوهای درشتی را می توان از این نوع نهال برداشت نمود.

نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی دیر گل بوده و بعد دو الی سه سال کاشت محصول می دهد. در واقع این نهال جز نهال های مقاوم است چرا که می توان از اواخر پاییز تا اواخر اسفند اقدام به کاشت نمایید. همچنین برای مناطقی که دچار سرما و گرمای شدیدی بوده و به نوعی از دریا فاصله زیادی دارند مناسب می باشد. چرا که در برابر شرایط آب و هوای و گرماهای شدید و سرما مقاومت بالایی دارد.

گردو فرنور پیوندی: یک نهال فرانسوی مقاوم و با گل دهی دیر هنگام است. نهال گردو پیوندی در برابر سرما مقاومت دارد و همچنین بعد از 2 الی 3 سال کاشت می توان از آن محصول برداشت نمود.

بهترین ارقام نژاد نهال گردو به همراه مشخصات

برای خرید بهترین نژاد نهال گردو می بایست با مشخصات آن نیز آشنا شوید. این مشخصات به شما کمک می کند تا با توجه به شرایط محیطی نهال مناسبی را خریداری کنید. در این قسمت به بهترین نهال ها با نژادهای پر طرفدار اشاره می کنیم. دلیل مصرف بالای این نوع نهال ها مقاومت آن ها و همچنین باردهی بالای آن ها می باشد.

  • نهال گردو پالیز کانادایی
  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو تویسرکان
  • نهال گردو اسراییلی
  • نهال گردو خوشه ای فرانسه
  • نهال گردو ژنوتیپ برتر

نکات مهم خرید بهترین نهال گردو

برای خرید بهترین نهال گردو باید برخی نکات و ویژگی ها مورد توجه باشد. این ویژگی ها و دانستن آن ها باعث می شود تا یک نهال با ویژگی های مناسب خریداری شده و بعد از به بلوغ رسیدن و رشد کردن نهال، بازدهی مناسبی از آن به دست بیاید.

نهال های دیر گل و زود گل: در برخی از مناطق ممکن است گرما و یا سرما باعث از بین رفتن گل درخت و نهال شود از این رو توجه به این مورد نیز بسیار اهمیت دارد.

 

زوده بازده و دیر بازده: برخی از نهال ها بازدهی سریع داشته و در سال های اول محصول می دهند ولی برخی از درختان در سال های دوم، سوم و … به بار آوری می رسند. از این رو اگر به دنبال نهال با بازدهی سریعتر هستید به این مورد نیز توجه کنید.

 

زمان کاشت: برای کاشت بهترین فصل نهال گردو پاییز است. به همین منظور از اواسط پاییز تا اواخر پاییز فرصت کاشت دارید. اگر نهال شما قدرت زیادی دارد می توانید تا آخر زمستان نیز برای کشت اقدام کنید.

نوع نژاد نهال: یکی دیگر از موارد نوع نژاد نهال گردو می باشد که این روزها بسیار اهمیت دارد. توجه کنید که شما باید با توجه به نوع منطقه خود نهال را خریداری کنید. چرا که ممکن است نژاد خوب در منطقه شما جواب دهی خوبی نداشته باشد.

نکته: تمام نکاتی که بیان شد جز موارد مهم در هنگام خرید نهال گردو است. از این رو پیشنهاد می کنیم توجه ویژه به آن ها داشته باشید.

اشتغال زایی با راه اندازی باغ تجاری گردو

با خرید بهترین نژاد درخت گردو می توان به اشتغال زائی جوانان زیادی کمک کرد. با توجه به مواردی که در قسمت های قبل بیان شد هم اکنون شما به راحتی می توانید یک زمین کشاورزی خریداری کرده و از آن برای ایجاد یک باغ گردو کمک بگیرید.

برای بازدهی حداقل یک الی دو سال زمان نیاز است. ولی اگر موقعیت مکانی و شرایط محیطی مناسب باشد بعد از این دوره سودهی بالایی خواهید داشت.

لازم است اشاره کنیم که نمی توان عنوان کرد کدام درخت بهترین پربازده ترین درخت گردو می باشد. به دلیل اینکه موقعیت های مکانی و آب و هوایی در بازدهی درختان گردو تاثیر گذار است.

برای بازدهی بهتر باید مراقبت های مناسبی از درختان گردو به عمل بیاید. اگر شما به تنهایی قادر به انجام مراقبت نیستید بهترین کار کمک گرفتن از افراد دیگر است. چرا که هم به موقع از درختان گردو مراقبت به عمل می آید و هم اینکه شما به صورت دقیق به آن ها رسیدگی می کنید.

در ضمن پیشنهاد می کنیم در مدت زمان های مناسب از مهندسین کشاورزی برای بازرسی از باغ گردو درخواست نمایید. تا خاک و رشد درخت را بررسی کنند. در این صورت اگر مشکلی وجود داشته باشد سریعا می توان آن را رفع نمود.

انواع نژاد نهال گردو

بهترین و زودبازده ترین نهال گردو را کدام نهالستان های معتبر خریداری کنیم؟

برای خرید گردو بهتر است بعد از شناخت نهال و انتخاب آنها به سراغ نهالستان های معتبر بروید. ممکن است برای خرید چندین نهالستان در پیش رو داشته باشید، ولی ما به شما خرید از نهالستان پالیز گردو را پیشنهاد می کنیم. مطمئنا سوال خواهید کرد چرا نهالستان پالیز گردو؟؟ جواب این سوال در ادامه بیان می شود.

نهالستان پالیز گردو به صورت اینترنتی و در فضای مجازی نیز اطلاعات مورد نیاز را در اختیار خریدارن قرار می دهد. شما تنها با یک تماس می توانید از هر کجای کشور با این نهالستان تماس بگیرید.

در واقع نهالستان پالیز گردو در کنار فروش انواع نهال گردو ایرانی و خارجی، مشاوره های خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ( آنلاین و غیر حضوری) را نیز با توجه به شرایط محیطی برای کاشت انواع گردو به شما ارائه می کند.این مشاوره ها در زمینه های مختلف به باغداران و کسانی که قصد خرید نهال دارند انجام می گیرد. از جمله در زمینه های احداث باغ گردو، روش های انتخاب بهترین نژاد نهال گردو، نحوه رسیدگی اعم از کاشت،داشت ،برداشت، چگونگی آبیاری و … را می توان نام برد.

تماس با پالیز گردو