پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

گردو برای نقرس چه خواصی دارد؟

درمان نقرس با گردو؛بیماری‌هایی وجود دارند که مصرف بسیاری از خوراکی‌ها و دانه‌های مفید، ممکن است منجر به  کاهش درد و یا حتی پیشگیری از ابتلا به آن‌ها شود و فرد بتواند علاوه بر مصرف داروی شیمیایی مربوط به بیماری خود، برخی از رژیم‌های غذایی و خوراکی را نیز در برنامه روزانه خود قرار دهد تا آسیب کمتری از سوی بیماری تجربه کند.

پالیز در این مقاله قصد دارد به عنوان معتبر ترین مرجع ارائه دهنده قیمت روز انواع نهال گردو، راجع به یکی از دانه‌های بسیار مفید و سلامت دوست، به‌نام گردو بحث‌هایی داشته باشیم و درباره بیماری نقرس که می‌تواند مشکلات متعددی برای سلامتی فرد بوجود آورد صحبت کنیم و درنهایت، اثرات و فواید گردو برای نقرس را مورد بررسی قرار دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

فواید گردو برای نقرس

بیماری نقرس چیست؟

در ابتدا بهتر است توضیح مختصری درباره بیماری نقرس به مخاطبان گرامی ارائه دهیم: نقرس به بیماری گفته می‌شود که یک نوع آرتروز پیشرفته است که در آن بیمار،  حمله التهابی همراه با ورم و درد مفاصل را تجربه می‌کند و در این بیماری احساس سوزش مخصوصا در انگشتان پا بارزتر است. این مشکل یک بیماری ناگهانی است و زمان‌هایی که فرد ممکن است در خواب باشد، حمله شروع می‌شود و او به‌مدت چند روز و یا چند هفته درگیر خواهد بود.

نقرس و تمام بیماری‌های مفصلی، جزو مشکلات رنج آور و همراه با دردی هستند که بیمار می‌تواند تجربه کند اما با استفاده از اصول تغذیه‌ای مناسب و پیگیری بیمار در جهت مصرف خوراکی‌های مفید از جمله مغزیجات و در ابتدا مصرف گردو می‌توان بر چنین مشکلاتی غلبه کرد و زندگی شاد و بدون رنجی برای خود ساخت. گردو برای نقرس درست همان کاری را می‌کند که یک فرد باید در نظر بگیرد تا زندگی خود را لذت بخش و بدون مشکل جلوه دهد و زندگی خود را محدود به درد و مشکلات ناشی از بیماری نکند.

حال که اطلاعات مختصری در باب بیماری نقرس کسب کردیم، بهتر است به یک دانه معجزه‌گر بنام گردو بپردازیم و تمام خواص گردو برای نقرس را مورد بررسی قرار دهیم.

گردو برای نقرس چه خواصی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید گردو حاوی مقادیر بسیار زیادی امگا3 است که این ماده قادر است تا بیماری‌هایی مانند نقرس را بهبود بخشد. چربی موجود در گردو بر خلاف دیگر چربی‌های شناخته شده در دنیا برای سلامتی بدن بسیار مفید است و حتی بر خلاف چربی‌های مضر که همیشه توصیه بر عدم مصرف آن‌ها می‌شود، مصرف گردو و چربی آن، جزو توصیه‌های متخصصان تغذیه است.

گردو خواص ضد التهابی زیادی دارد و در حقیقت، همین خاصیت گردو، آن را به یک ماده‌ی مفید و ضد التهاب در جهان تبدیل کرده که در وهله اول به این خواص شناخته می‌شود.

خواص التهاب زدایی گردو در بیماری‌های مفصلی

همان‌طور که مشخص است، بسیاری از خوراکی‌ها علاوه بر التهاب زایی، اثرات بسیار بدی نیز بر سلامتی انسان از جمله پدیدآمدن بیماری‌های مفصلی دارند که مصرف آنها توصیه نمی‌شود ولی هستند مواد غذایی و خوراکی‌های مفید، مانند دانه‌های آجیل که علاوه بر التهاب زدایی به حفظ سلامت دیگر ارگان‌های بدن نیز کمک شایانی می‌کنند در این بین می‌توان از بین دانه‌ها و مغزیجات مفید در جهان به گردو اشاره کرد که به شاه مغز دانه‌های روغنی نیز معروف است و در بهبود و درمان بیماری‌های التهابی به کمک بشر می‌شتابد.

برای کنترل بیماری‌های مفصلی ممکن است داروهای کورتون‌دار برای فرد تجویز شود که باعث بروز مشکلات دیگری در بدن خواهد شد که این مشکلات ثانویه ممکن است به شکل پوکی استخوان خود را نشان دهند، اما دانه‌هایی مانند گردو می‌توانند با وجود موادی به نام سلنیوم و مس که در خود دارند برای مبارزه با درد ناشی از آن و حفظ سلامتی استخوان‌ها و غضروف‌های بدن که در اثر مصرف زیاد کورتون ممکن است آسیب ببینند، مورد استفاده قرار گیرند. پس متوجه شدیم که در این قسمت نیز گردو برای نقرس می‌تواند مثمر ثمر باشد.

ضرر گردو برای نقرس

محققان در مطالعه خواص گردو برای نقرس، به این نتیجه رسیده‌اند که این دانه پرفایده با کاهش التهابات بدن، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می‌کند. اگر التهابات زیاد شوند ممکن است فرد را به بسیاری از بیماری‌های دردآور مانند نقرس دچار کنند، درنتیجه مصرف گردو برای نقرس توصیه بسیار مناسبی است.  گردو همچنین بواسطه پروتئین موجود در خود می‌تواند در جایگاه گوشت مورد استفاده قرار گیرد. ترکیب کلم بروکلی، سیر و گردو یک منبع غنی از پروتئین‌ و یک غذای سالم است که برای حفظ سلامتی بدن نیز توصیه شده است.

بر اساس نظر متخصصان، استفاده از روغن گردو برای درمان دردهای مفصلی از جمله نقرس توصیه مناسبی است و بر این عقیده‌اند که 10 درصد از چربی گردو جزو چربی‌های مفید یا همان چربی‌های اشباع نشده است و خطرات احتمالی در رابطه با قلب و در پی آن التهابات وارد شده را کم می‌کند.

گردو و تمام فواید مهم آن چیست؟

با استفاده از تحقیقاتی که بر روی 4000 نفر در بریگهام صورت گرفته است، مصرف گردو می‌تواند تا حد قابل قبولی پروتئین واکنشی بدن با نام سی‌آرپی را کاهش دهد و التهابات بدن را پایین آورد و مصرف روزانه‌ی آن نیز تضمین سلامتی را دوچندان ‌می‌کند

درمیان تمام دانه‌ها و مغزیجات، گردو به دلیل خواص بیش‌ازحد خود نقش یک پادشاه را ایفا می‌کند و به عبارتی طلایه‌دار آجیل در حفظ سلامتی به حساب می‌آید. البته توصیه‌هایی که در مصرف صحیح گردو می‌توان کرد این است که اگر لایه بیرونی آن را در زمان مصرف از روی گردو جدا نکنید و به همراه آن مصرف کنید بهتر خواهدبود.

همان‌طور که در بالا نیز، ذکر شد، گردو اسید چرب اشباع نشده دارد که از نوع سالم‌ترین چربی‌های موجود در دنیاست و هم چنین دارای اسیدلینولیک و آلفا هست که همین اسیدها می‌توانند التهابات موجود در بدن را که منجر به بیماری نقرس می‌شوند کاهش دهند و در نهایت عروق خونی را صحیح و سالم حفظ کنند و اثرات مفیدی هم بر روی چربی خون داشته باشند و این یعنی کلسترول بد خون نیز کاهش ‌می‌یابد.

با توجه به تمام خواصی که درمورد گردو برای نقرس بیان شد یک قسمت دیگری از گردو نیز وجود دارد که خاصیت آن از هر چیز دیگری برای نقرس بیشتر است و آن برگ گردو است. برگ گردو یک طعم و مزه بسیار تلخ دارد. از جوشانده  و یا دمکرده برگ گردو برای نقرس استفاده می‌شود. استفاده از برگ  گردو به صورت موضعی تاثیرات زیادی بر سلامتی و کاهش دردهای ناشی از حملات نقرس دارد.

خواص مختلف گردو برای سلامتی بدن چیست؟

گردو علاوه بر تمام خواصی که برای بهبود و کاهش درد و التهاب ناشی از بیماری نقرس دارد با وجود دیگر خواص خود برای بسیاری از مشکلات و حفظ سلامتی انسان مفید است که در ادامه به تمام آن‌ها خواهیم پرداخت:

اسید فولیک موجود درگردو، باعث می‌شود که سلامتی قلب تضمین و آهن مورد نیاز بدن نیز به درستی تامین شود. نقرس و بیماری‌های التهابی تاثیر مستقیمی برروی بیماری‌های قلبی دارند که با استفاده از تغذیه درست و سالم می‌توان علاوه بر کنترل بیماری نقرس از خطرات حمله قلبی و بیماری‌های قلبی و عروقی نیز جلوگیری کرد.

وجود ویتامینهای B  در گردو موجب بالا رفتن سیستم ایمنی بدن می‌شود که در نهایت منجر به ایمن شدن بدن در برابر بیماری‌های ویروسی و التهابی می‌شود. افراد بیمار می‌توانند با افزودن مقداری گردو به رژیم غذایی روزانه خود مقدار پروتئین واکنش پذیر CRP  را که نشان دهنده التهاب مفاصل و وجود بیماری‌هایی مانند نقرس است کاهش دهند.

ویتامین E  به بیشترین حالت ممکن در گردو وجود دارد که برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی وعروقی و بسیاری از سرطان‌ها بسیار خوب است.

تمام خواص گردو برای نقرس در اینجا به طور مفصل توضیح داده شد و کاهش التهابات ناشی از آن نیز مورد توجه قرار گرفت حالا سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا گردو به جز بیماری نقرس برای دیگر بیماری‌های مفصلی هم می‌تواند مناسب باشد؟ چرا که این بیماری‌ها انواع و شکل‌های مختلفی دارند که ذکر آن‌ها در اینجا از حوصله بحث خارج است.

نقش گردو برای نقرس

جواب مثبت است. چرا که یک بیماری مفصلی که به مشکلات خاموش نیز شناخته می‌شود و در اثر بالا رفتن اسید اوره در خون اتفاق می‌افتد و فاکتورهای خونی از طریق پروتئینی مخصوص به این نوع بیماری‌ها معمولا در حال افزایش هستند، افراد اگر در زمان مناسبی نسبت به آگاهی از این بیماری‌ها دقت کافی داشته باشند می‌توانند با کنترل آن در جهت بهبود بیماری خود تلاش کنند و با استفاده از خوراکی‌های سالم و استفاده از مغزیجات مختلف از جمله گردو بیماری‌های خود را از این طریق سهل و آسان نمایند.

کلام آخر

گردو دارای خواص بسیار زیاد دیگری است که علاوه بر جلوگیری از تورم مفاصل و کاهش دردها و التهاب مفاصل می‌تواند برای بیماری‌های مغزی از جمله آلزایمر و پارکینسون نیز مفید باشد و همچنین با بیشترین مقدار آنتی اکسیدان موجود در خود برای کاهش بیماری‌های سرطانی نیز مفید است. تنظیم فشار خون و به دنبال آن جلوگیری از لخته شدن خون و تنظیم سوخت وساز بدن نیز از ویژگی‌های خوب گردو به شمار می‌رود.

پالیز در مقاله فوق درباره خواص گردو برای نقرس، اطلاعاتی به مخاطبان گرامی ارائه داد تا با آگاهی بیشتر نسبت به مصرف این گوهر پر ارزش اقدام نمایند و سلامتی خود را با مصرف مغزهای مفیدی مانند گردو افزایش دهند.

پالیز بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشور است که با بیش از نیم قرن تجربه مفید در عرصه خدمات مرتبط با گردو، تحت مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، به یاری مخاطبان در زمینه خرید انواع رقم نهال گردو پیوندی، سردسیری و ژنوتیپ ها به صورت حضوری وغیر حضوری، احداث باغ، بستر سازی، اصلاح خاک، آزمایش خاک، آبیاری، کوددهی، هرس، آفت زدایی، درمان بیماری های گیاهی و موارد مرتبط می پردازد؛ مشاوران و متخصصان مجرب پالیز آماده پاسخگویی ب سوالات شما می باشند؛ با ما در ارتباط باشید!

تماس با پالیز گردو