پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

نهال درخت گردو مناسب انواع آب و هوا

نهال درخت گردو، سرشار از زیبایی، محصولات خوشمزه و فواید دارویی است. زمینی که نهال درخت گردو را در آن کاشت کنید، بزرگترین هدیه‌ ای است که می‌توانید به طبیعت بدهید. این درخت اصیل و قوی با برگ‌ های سبز خردلی و تنوع طبیعی ارزشمند، مناطق سایه دار و کم نور را به جذابیت و عمقی متفاوت تبدیل می‌کند.

نهال گردو

نهال درخت گردو، سرعت رشد قابل توجهی دارد و به آسانی در انواع اقلیم ها رشد می‌کند. با گذشت زمان، درخت گردو آرایش زیبا و برخوردار از سایه دهی فراوانی دارد که به حیات وحش و انسان‌ ها جذابیتی ویژه می‌بخشد.

علاوه بر ظاهر زیبا، درخت گردو نیز فواید بسیاری دارد. میوه‌ های شیرین و مغذی آن، باعث افزایش سلامتی عمومی بدن می‌شود و به تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بیماری‌ها کمک می‌کند. همچنین، دانه‌های گردو حاوی آنتی ‌اکسیدان‌ ها و اسید های چرب امگا سه است که به حفظ سلامت قلب و عروق، کاهش التهابات و بهبود عملکرد مغز کمک می‌کنند.

نهال درخت گردو، نه تنها به زیبایی و سایه دهی محیط کمک می‌کند، بلکه به عنوان یک ارباب رشد و حامی تنوع زندگی موجودات خانگی و وحشی عمل می‌کند. با کشت و نگهداری نهال درخت گردو، شما تا به جایی که بتوانید به حمایت از محیط زیست و خلق تعادل بین انسان و طبیعت کمک می‌کنید.


نهال گردو چندلر


اقلیم های مناسب برای انواع نهال گردو

نهال گردو به طور کلی برای اقلیم های مختلف قابل تطبیق است و می‌تواند در بسیاری از نقاط جهان رشد کند. با این حال، برخی از اقلیم ها ممکن است برای رشد و توسعه بهتر گردو مناسب‌ تر باشند. در ادامه، به توضیحاتی درباره نوع آب و هوایی که برای رشد نهال گردو مطلوب است، می‌پردازم:

 1. نهال گردو برای رشد بهتر بیشترین تمایل خود را به آب و هوای معتدل دارد. این شامل تابستان‌ های گرم و زمستان‌ های سرد و معتدل است. اقلیم‌ های نیمه قاره‌ ای و معتدل قاره‌ ای با تغییرات فصلی معتدل، برای رشد گردو بسیار مناسب هستند.
 2. نهال گردو نیاز به رطوبت مناسب خاک دارد تا رشد کند. بنابراین، اقلیم های مرطوب با بارندگی معتدل تا شدید، برای رشد این نهال مناسب هستند. اما توجه داشته باشید که خاک واژه که مناسب دارای زهکشی مناسب باشد تا گردو از آبیاری زیاد و شیرین ضرر نکنند.
 3. با وجود اینکه نهال گردو به آب و هوای معتدل و مرطوب ترجیح می‌دهد، اما در برخی مناطق خشک‌ تر نیز قابل رشد است. گردو می‌تواند در نواحی کم آب و خشک با رطوبت خاک کمتر رشد کند، اما در این شرایط نیاز به آبیاری دقیق و مدیریت احساس می‌کند.
 4. گردو مقاومت مناسبی در برابر سرما و سرمازدگی دارد. بنابراین، اقلیم‌ های سرد با زمستان‌ های سرد و تابستان‌ های خنک نیز برای رشد گردو مناسب هستند.

در نهایت، برای کشت و رشد موفقیت‌ آمیز نهال گردو ، بهتر است با توصیه‌های محلی و مشاوره کشاورزی مربوطه در منطقه خود مشورت کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

عکس گردو جمال

چگونه می‌توانم نهال گردو را با توجه به آب و هوای منطقه خود انتخاب کنم؟

برای انتخاب نهال گردو با توجه به آب و هوای منطقه خود، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. شناسایی نیاز های آب و هوایی منطقه مقصد برای رشد گیاه گردو بسیار مهم است. بررسی کنید که آیا شرایط آب و هوایی شما مناسب برای رشد گردو هستند یا خیر. توجه کنید که گردو در شرایط آب و هوایی معتدل تا سرد و خشکی متوسط رشد می‌کند.
 2. پیشینه خاک مهمی است که باید در نظر بگیرید. گردو به خاکی نیاز دارد که عمیق، حاصلخیز و دارای زهکشی خوب باشد. همچنین مقدار pH خاک نیز باید بین ۶ تا ۷.۵ باشد.
 3. بررسی کنید که آیا فضا برای رشد و انبار کردن نهال‌ های گردو در منطقه شما مناسب است یا خیر. گردو نهال‌ ها به فضای مناسبی برای رشد نیاز دارند که به آن‌ها امکان رشد و پرورش به حالت درخت داده شود.
 4. بررسی کنید که گونه گردویی که قصد دارید بکار ببرید، با منطقه خود سازگاری دارد یا خیر. بهتر است از توصیه‌ های متخصصان و مزرعه داران محلی درباره نهال‌ های گردو مناسب برای منطقه خود استفاده کنید.
 5. داشتن اطلاعات کافی در مورد اصول باغبانی و مراقبت ‌های لازم برای گردو بسیار مهم است. بررسی کنید که آیا شرایط و منابع لازم برای مراقبت و نگهداری از گردو در اختیار شما هستند یا خیر.
 6. بررسی کنید که گردویی که قصد دارید بکار ببرید، دارای مقاومت مناسبی در برابر سرما است یا خیر. برخی از ارقام گردو، مقاومت بیشتری در برابر سرما دارند که برای مناطق سردسیری مناسب هستند.
 7. برخی از گونه‌ ها و ارقام گردو، ویژگی‌های خاصی مانند میوه دهی بالا، مقاومت به بیماری‌ها و آفات، و رشد سریع‌تر را دارا هستند. باید نهال‌ هایی را انتخاب کنید که ویژگی‌ های مورد نظر شما را دارا باشند.
 8. بهتر است با متخصصان باغبانی محلی یا کشاورزان مجرب منطقه خود مشورت کنید. آن‌ ها می‌توانند شما را در انتخاب نهال‌ های مناسب برای آب و هوای منطقه شما هدایت کنند.

با توجه به این موارد، شما می‌توانید نهال ‌های گردو را با مشاوره کشاورزان محلی و متخصصان حوزه باغبانی خریداری کنید.


نهال گردو فرنور


انواع نهال گردو

چندین نوع نهال گردو در آب و هوای مختلف قابل رشد و تولید میوه هستند. در ادامه به برخی از انواع نهال گردوی مناسب برای آب و هوا های مختلف در ایران اشاره می‌کنم:

 1. نهال گردو پارسی، این نوع نهال برای شرایط آب و هوایی متوسط تا سرد مناسب است. در مناطقی با زمستان های سرد و تابستان های خنک مانند شمال ایران، کوهستان‌ ها و مناطق با ارتفاع قابل توصیه است.
 2. نهال گردو بالافرست، این نوع نهال برای آب و هوای گرم و خشک مناسب است. در مناطقی با تابستان‌ های گرم و آفتابی مانند جنوب ایران و بخش‌ هایی از جنوب غربی ایران قابل کاشت است.
 3. نهال گردو گلستان، این نهال در شرایط آب و هوایی خنک و مرطوب رشد خوبی دارد. مناطق نیمه شمالی ایران و بخش‌ هایی از شمال غربی ایران به عنوان مکان‌ های مناسب برای کاشت این نهال مطلوب هستند.
 4. نهال گردو سامان، این نوع نهال مناسب برای شرایط آب و هوایی متوسط تا گرم است. مناطقی با زمستان های ملایم و تابستان های گرم و خشک مانند قسمت‌های غربی و جنوبی ایران مناسب هستند.

نتیجه

مهم است برای کاشت نهال گردو، شرایط خاک نیز مورد توجه قرار گیرد و خاک مناسب با مواد آلی کافی و دفعات آبیاری منظم فراهم شود. همچنین، استانداردهای کاشت مربوط به فاصله دهی، عمق کاشت و تغذیه نهال هم باید رعایت شود.

با توجه به شرایط آب و هوای مختلف و نوع نهال گردویی که در نظر دارید بکار ببرید، می‌توانید انتخاب مناسبی انجام دهید. لازم به ذکر است که برای دریافت نتیجه مطلوب، همیشه به عوامل دیگری نیز توجه کنید مانند شرایط آبیاری، خاک و مدیریت منابع آب. در صورت نیاز، به مشاوره کارشناسان کشاورزی یا باغبانان محلی رجوع کنید تا بهترین نهال گردو را برای منطقه خود انتخاب کنید.

تماس با پالیز گردو