پیش فروش نهال گردو آغاز شد.پیش خرید انواع نهال گردو در اولین بزرگترین مرکز تخصصی گردو در ایران بزرگترین تولید کننده انواع نهال گردو در کشور.کلیه نهال های مجموعه پالیز گردو زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی و کادر فنی مجرب همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تولید و صادر می گردد. افتخار خانواده ما تجربه ۱۰۰ سال تولید نهال گردوست.پالیز گردو با فعالیت ۱۰۰ ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد (پدر به پسر) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده که فعالیت پیوند گردو را از سال ۸۴ اغاز نموده است

مدیریت 09144501003
مشاوره 09144501007

روش کاشت گردو در مناطق کوهستانی

کاشت نهال گردو در مناطق کوهستانی: گردو به ٣ نوع آمريكايی، اروپايی، چينی تقسيم بندی می شود. گردو های آمريكایی در نیمكره غربی و شمالی و در مناطق كوهستانی شرق آمريكا خود را به خوبی به نگهداری از برف و سرما و تابستان گرم عادت داده اند و مقاومت بالایی دارند ولی در عدم ارسال به دما الیاژ کریگی می باشد و در دمای زیر منفی ٣٠ درجه به سرمايش های زياد دچار می شود. در مناطق كوهستانی می توان از رقم همين گردو برای کاشت استفاده كرد، البته با توجه به اينكه برای تولید محصول به آب و هوای مربوطه ایران نیز خوب عادت نکرده است، بايد لحاظ كرد كه قابليت رشد آن در مناطق كوهستانی با آب و هوای سرد بيشتر است. با توجه به شرايط آب و هوایی ايران گردوهای اروپایی از جمله رقم Franquette و parisienne بیشتر به کار برده می شوند. اين گياه در مناطق جنگلی و كوهستانی كه آب و هوای سرد و مناسب را دارند، بهتر رشد می كند. برای مثال، نگه داشتن شرایط رطوبتی بالا در هوای داغ و خشک باعث ايجاد بیماری‌ های قارچی در برگ و میوه می‌شود، لذا برای این گیاه باید شرایطی را فراهم آورد که در طول روز آبیاری انجام گیرد. همچنين در خاک ‌های زیادی كه سازگاری بیشتری نسبت به كشت این گیاه دارند، می توان در شرایط مناسب از شالی ‌كاری استفاده كرد.

در کاشت گردو در مناطق کوهستانی، همچنین چه عواملی باید در نظر گرفت؟

در کاشت گردو در مناطق کوهستانی، عوامل زیر را نیز باید در نظر گرفت:

  1. گردو در ارتفاعات بالا بهتر رشد می کند. برای بهره‌برداری بهینه، بهتر است ارتفاع کاشت در منطقه کوهستانی مناسب باشد.
  2. گردو جزو درختان با تحمل سرما متوسط به قوی است، اما برای رشد بهتر و تولید محصول مناسب، شرایط آب و هوایی آن باید با تیپ شرایط منطقه کوهستانی سازگار باشد.
  3. گردو به نور غنی نیاز دارد. در مناطق کوهستانی، اطمینان حاصل کنید که دسترسی به نور خوب برای گردو در اغلب زمان‌ ها فراهم شود.
  4. خاک‌ های با نفوذ پذیری مناسب و با غلظت عالی مواد آلی برای رشد گردو مناسب است. همچنین، خاک باید دارای عمق کافی و خاک با pH مناسب باشد.
  5. در مناطق کوهستانی، دسترسی به آبیاری ممکن است محدود باشد. در نظر داشته باشید که گیاه گردو به آبیاری منظم نیاز دارد. بررسی منابع آب موجود و برنامه ‌ریزی دقیق برای آبیاری بهینه می‌تواند مفید باشد.
  6. در مناطق کوهستانی، استفاده از رقم ‌های گردویی با تحمل سرمای بالا و سازگاری با شرایط آب و هوایی محلی توصیه می‌شود.
  7. در مناطق کوهستانی، دستیابی به طرح حفاظت در برابر حیوانات و آفات ممکن است ضروری باشد. اینکه گردو به خوبی در منطقه شما رشد کند، به مراقبت و حفاظت مناسب بستگی دارد.

با توجه به تفاوت‌ های محیطی، بهتر است با منابع محلی یا کشاورزان موفق در منطقه خودتان مشورت کنید تا توصیه‌ های خاص و مناسب برای کاشت گردو در منطقه کوهستانی‌تان را دریافت کنید.


خرید نهال گردو چندلر


کاشت گردو در مناطق کوهستانی

آیا شرایط آب و هوایی نیز تأثیری در کاشت گردو در مناطق کوهستانی دارد؟

بله، شرایط آب و هوایی در کاشت گردو در مناطق کوهستانی تأثیر زیادی دارند. گردو به شرایط ویژه ‌ای نیاز دارد تا به طور بهینه رشد کند و محصول با کیفیتی تولید کند. نور، بارش، دما و وزش باد بهترین عوامل برای رشد هستند. با توجه به همه این عوامل، اهمیت انتخاب مناسب منطقه، نوع خاک و شرایط آب و هوایی در کاشت گردو در مناطق کوهستانی بسیار حائز اهمیت است.

آیا در مقایسه با مناطق دیگر، در نواحی کوهستانی نور خورشید بیشتر است و این می‌تواند به رشد بهتر گردو کمک کند؟

د‌ر واقع، میزان نور خورشید در نواحی کوهستانی نسبت به مناطق دیگر متفاوت و قابل توجه نیست. در حقیقت، بستگی به عوامل دیگری دارد مانند آب و هوا، ارتفاع، انواع نمونه های گردو و شرایط خاک. در نواحی کوهستانی، البته وجود بلندی های بیشتر و کمبود ابر در برخی مواقع ممکن است به میزان نور خورشید کمک کند. با این حال، همیشه باید توجه داشت که گردو نیازمند نور مناسب است و باید برای رشد و تولید میوه های خوب در هر منطقه ای، به شرایط نور و دیگر عوامل آب و هوایی توجه کرد.


نهال گردو فرنور


آیا شرایط هوایی و آب در نواحی کوهستانی نیز بر رشد بهتر گردو تأثیر می‌گذارد؟

بله، شرایط هوایی و آب در نواحی کوهستانی تأثیر بسیار زیادی بر رشد و عملکرد گردو دارند. گردو به طور کلی به شرایط خاصی برای رشد و تولید محصول نیاز دارد و این شرایط ممکن است در نواحی کوهستانی متفاوت با دیگر نواحی باشد.

شرایط هوایی مانند دما و بارش می‌توانند به طور مستقیم روی رشد و عملکرد گردو تأثیر بگذارند. دما های مناسب در طول فصل رشد، بین ۱۵ تا ۲۷ درجه سانتیگراد، به رشد بهتر درختان و توسعه میوه های سالم کمک می‌کند. همچنین، بارش آب مناسب در طول فصل رشد و نیز تنظیم مناسب آبیاری می‌تواند بر رشد گردو و ایجاد محصول با کیفیت موثر باشد. همچنین، خاک و آب موجود در نواحی کوهستانی نیز بر رشد گردو تأثیر دارد. خاک ‌های حاکم در این مناطق بطور کلی مرغوبیت بالا و خاصیت هایی نظیر زهکشی و دفع آب را دارند که می تواند در رشد بهتر گردو موثر باشد.

 

به طور کلی، شرایط هوایی و آب در نواحی کوهستانی می‌توانند به رشد بهتر و تولید محصول با کیفیت در گردو کمک کنند، شرایط این است که درختان گردو به شرایط خاص مناطق کوهستانی و مقیاس آب و هوایی آن‌ها سازگاری داشته باشند.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی می‌تواند بین مناطق متفاوت باشد، بهتر است که جهت کاشت نهال گردو، به شرایط مناطق خودتان توجه نموده و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. به طور کلی، در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل و رطوبت کافی هستند، گردو می‌تواند رشد مناسبی داشته باشد. همچنین، مهم است که خاک این مناطق دارای تغذیه کافی باشد و درجه حرارت به صورت قابل قبولی باشد. برای داشتن اطلاعات دقیقتر، بهتر است که با کشاورزی محلی یا مراکز کاشت نهال در منطقه خودتان مشورت نمایید. ممکن است برای انواع مناطق مورد نظر، روش‌ ها و شرایط کاشت متفاوت باشند.

تماس با پالیز گردو